RELIGIA

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, ale Franciszek ma 3 POTĘŻNYCH konkurentów!

Na łamach tygodnika "L’Espresso" pojawiła się lista trzech kandydatów do tronu św. Piotra przygotowana przez Sandro Magistera, włoskiego watykanisty. Ich nazwiska pochodzą ze ścisłego środowiska wokół zgromadzonego wokół papieża.

Według Magistra, gdyby konklawe miało odbywać się teraz, kardynałowie skupili by się na trzech kandydatach – Azjacie, Afrykańczyku i Europejczyku.

 

Pierwszy wśród wymienionych kandydatów to kardynał Luis Tagle, pochodzący z Filipin przewodniczący Caritas Internationalis. Kardynał Tagle znany jest ze swojej nowoczesności i podobnego stylu do Franciszka. To ucieszyłoby wszystkich jego zwolenników. Według włoskiej gazety jednak nie uzbierałby koniecznych 2/3 głosów.

 

Przeciwwagą dla niego mógłby być kard. Robert Sarah, 12 lat starszy od Taglego (który ma 60 lat), pochodzący z Gwinei. Jest on prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Kard. Sarah znany jest z kolei z ortodoksji i zgoła odmiennych poglądów na temat liturgii i wiary niż obecna linia Watykanu. To przeciwieństwo też utrudniałoby mu wybór przez kolegium.

 

Trzecią propozycją jest kard. Pietro Parolin z Włoch, ma 62 lat, jest szefem watykańskiej dyplomacji. Watykanista podkreśla jego doświadczenie duszpasterskie, dyplomatyczne i przede wszystkim – umiejętność podejmowania decyzji.

 

Obecnie jednak Franciszek jest papieżem, a obstawianie zwycięzców to tylko dywagacje.

Źródło: deon.pl

Komentarze

Zobacz także

JEST NADZIEJA!!! Wielka niemiecka mistyczka zapowiada: W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa, a Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy

Redakcja malydziennik

Małżeństwo na pokładzie samolotu? Papież miał do tego prawo, ale prawo kanoniczne bywa lepsze niż spontan!

Redakcja malydziennik

Nie strasz dziecka piekłem, tylko mów mu o wielkości Boga!

Ładuję....