WYDARZENIA

Nie dla cenzurowania rekolekcji i religii w szkołach. PODPISZ PETYCJĘ!

Dyrekcja warszawskiego Liceum im. Stanisława Staszica odwołała referat Tomasza Terlikowskiego, który podczas szkolnych rekolekcji miał mówić o ochronie życia. To bardzo niebezpieczny precedens. Brak jakiekolwiek reakcji wobec tego wydarzenia, grozi tym, że osoby niechętnie nastawione do Kościoła będą decydować o tym, jakie treści mogą być dopuszczane podczas lekcji religii i rekolekcji w szkołach, a jakie nie oraz kto może się wypowiadać w imieniu Kościoła, a kto nie.

Dyrekcja liceum odwołała wystąpienie Tomasza Terlikowskiego pod wpływem internetowej petycji przygotowanej przez lewicową młodzieżówkę „Liga Młodzieży Wolnościowej”. Organizacja ta na swojej stronie Facebookowej wspierała wcześniej m.in. akcje #szkołabezreligii, Tęczowy Piątek czy zajęcia z wulgarnej edukacji seksualnej. Tematy podejmowane przez tą grupę dobitnie pokazują, że jest ona wrogo nastawiona do Kościoła i jego nauczania. Uleganie lewicowym aktywistom i dopuszczenie do sytuacji, w której to oni decydują o treści nauczania religijnego w szkole jest wielkim skandalem. 

Ingerencja Dyrekcji Liceum w program rekolekcji bulwersuje tym bardziej, że stanowi ona złamanie prawa. Narusza prawo rodziców i ich dzieci do wychowania religijnego w szkole (dyrekcja liceum, jeśli chciała wsłuchać się w czyjś głos, powinna wysłuchać wierzących uczniów i ich rodziców, a nie antyklerykałów) oraz narusza Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską. Umowa ta wyraźnie stwierdza, że „Program nauczania religii katolickiej oraz podręczniki opracowuje władza kościelna” oraz „W sprawach treści nauczania i wychowania religijnego nauczyciele religii podlegają przepisom i zarządzeniom kościelnym”.

 

Odwołanie referatu Tomasza Terlikowskiego to nie jedyne próby ingerowania w zajęcia religii ze strony lewicy ideologicznej w ostatnim czasie. Niedawno lewicowe media wyrażały oburzenie w związku z rozdawaniem w szkołach (na lekcjach religii, rekolekcjach) modeli edukacyjnych „Jaś”. Trzeba zdecydowanie przeciwstawić się tej fali lewicowej cenzury. Dlatego w petycji adresowanej do warszawskiego kuratorium i Minister Edukacji prosimy o wyciągnięcie konsekwencji wobec Dyrekcji Liceum.

 

PODPISZ PETYCJĘ

Źródło: CitizenGo

Komentarze

Zobacz także

„Piękna i Bestia” Disneya zawiera „rażącą, bezwstydną reklamę grzechu i perwersyjnych stosunków seksualnych”. Tam prawo chroni niewinność dzieci i chcą zakazać jego dystrybucji!

Groźny narkotyk „flakka” dotarł do Polski. Zobacz co się dzieje z człowiekiem po jego zażyciu!

Masakra! Zobacz co dzieje się w sekcie Hare Kriszna! Mocne świadectwo!

Redakcja malydziennik
Ładuję....