POLITYKA

Nie chcesz euro w Polsce? Nie jesteś sam! ZOBACZ sondaż, który pokazuje, że sceptyczne nastroje są też w innych krajach Europy

Według badań zaprezentowanych na twitterowym profilu Europe Elects, 63% Polaków jest za zachowaniem waluty narodowej. Wśród państw spoza strefy euro zdecydowanymi przeciwnikami przyjęcia wspólnej waluty są także Czechy, Dania, Szwecja oraz Wielka Brytania.

Na profilu Europe Elects zaprezentowano wyniki badania przeprowadzanego przez lokalne sondażownie, a dotyczące stosunku do przyjęcia euro wśród mieszkańców państw członkowskich UE, które dotychczas nie znalazły się w strefie euro. Największymi przeciwnikami przyjęcia wspólnej waluty są Brytyjczycy oraz Czesi – 74% jest za zachowaniem własnej waluty, a tylko 26% – za przyjęciem euro.

 

Mało entuzjastycznie do euro podchodzą również Szwedzi (72% za zachowaniem waluty narodowej, 28% za euro) oraz Duńczycy (68% za zachowaniem waluty narodowej, 32% za euro). Sondaż przeprowadzony wśród Polaków wykazał, że za zachowaniem złotego opowiedziało się 63% naszych rodaków, zaś za przyjęciem wspólnej waluty europejskiej – 37%. W Bułgarii „tak” dla euro zadeklarowało 43% ankietowanych – na „nie” było 56%.

 

 

Nieco bardziej entuzjastycznie do wejścia do strefy euro nastawione są inne państwa tzw. nowej Unii. Za wprowadzeniem euro opowiedziało się 55% Chorwatów, 56% Węgrów oraz 61% Rumunów.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Oto do czego doprowadziło przyjmowanie islamskich imigrantów! Starcie neonazistów z antyfaszystami w Szwecji!

Redakcja malydziennik

Komisarze europejscy SZASTAJĄ pieniędzmi podatników! Porażające…

Redakcja malydziennik

Czy Ty też jesteś wezwany?

Redakcja malydziennik
Ładuję....