RELIGIA

Nie było słów dziekana Roty Rzymskiej o „pozbawieniu kardynalatów” autorów „Dubia”. „Po odsłuchaniu okazało się, że arcybiskup powiedział…”

Słowa o tym, że za krytykę papieskich rozwiązań czterej kardynałowie autorzy „Dubia” mogą zostać przez papieża kardynalatów, nigdy z ust dziekana Roty Rzymskiej, arcybiskupa Pio Vito Pinto nie padły. Wymyśliła je hiszpańska agencja informacyjna, która przeprowadziła wywiad z duchownym.

Agencja Religión Confidencial , która jako pierwsza informowała o kontrowersyjnych słowach, teraz zamieścila „korektę”, z której wynika, że słowa, która miał wypowiedzieć arcybiskup w rzeczywistości pochodzą od niej, i zostały mu one „włożone w usta”. 

 

Dziennikarze hiszpańskiej agencji podkreślają, że po ponownym odsłuchaniu taśmy z nagraniem w języku włoskim okazało się, że arcybiskup powiedział nieco ci innego. Co dokładnie? W największym skrócie to, że dobrze, że Franciszek nie jest papieżem z dawnych czasów, bo wtedy mógłby pozbawić kardynałów kapeluszy. Teraz jednak żyjemy w innych, i takich zamiarów nie ma.

 

Najdelikatniej rzecz ujmując albo jest to gigantyczna dziennikarska wpadka, albo… ktoś jednak poszedł po rozum do głowy, a medium z jakichś powodów postanowiło wycofać się z pewnych sformułowań. Obie możliwości są, dla Kościoła, pozytywne.

 

TPT/LifeSiteNews

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

JEST NADZIEJA!!! Wielka niemiecka mistyczka zapowiada: W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa, a Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy

Redakcja malydziennik

Koniec „drogi krzyżowej” Franciszkanów Niepokalanej. Nowa nadzieja czy ostateczne zaoranie?

Rewolucja doktrynalna u bram. Sekretarz stanu stwierdza jasno: „Amoris laetitia” to zmiana paradygmatu w Kościele

Redakcja malydziennik
Ładuję....