POLITYKA

Nie będziemy wiecznie zieloną wyspą. Terroryści uderzą także w Polskę

Wcześniej czy później Polska będzie celem, co do tego nie mam cienia wątpliwości – mówił w Wirtualnej Polsce były antyterrorysta Jerzy Dziewulski. Jego zdaniem, możemy być celem „prymitywnym, mało skutecznym”.

Zdanie Dziewulskiego, to że na razie służby zapewniają, ze nie ma zagrożenia terrorystycznego, nie oznacza, że tak będzie zawsze: "Więcej atrakcji mają u siebie. Więcej tych atrakcyjnych ludzi, którzy chcą wykręcić nam jakiś numer, znajduje się gdzie indziej.

 

Taka opinię podzielił Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas:  "To nie jest tak, że my jesteśmy kolejną zieloną wyspą, której nie dotkną te negatywne zjawiska" Jak przekonywał, im skuteczniejsze walki prowadzimy przeciwko Państwu Islamskiemu na pograniczu Syrii oraz Iraku, tym więcej kłopotów pojawia się w Europie. 

"Terroryzm nie znosi próżni. Tam im zlikwidujemy to zaplecze terrorystyczne, ten kalifat, przeniosą się do Europy, tu będą radykalizować, rekrutować, tu będą dokonywać zamachów terrorystycznych" – podkreślił Liedel.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Taka zmiana po raz pierwszy od 100 lat. Chyba że Trump zmieni zdanie i …

Redakcja malydziennik

OTO MITY powielane przez lewaków wokół ŚREDNIOWIECZA !

Redakcja malydziennik

Co za gest! Nie zgadniesz, gdzie papież robił ostatnio zakupy

Redakcja malydziennik
Ładuję....