RELIGIA

„Nie będziecie szczęśliwi, jeśli – zabezpieczając sobie przestrzeń życiową – zdecydujecie się na zabicie dziecka”. OSTRE SŁOWA hierarchy

Niezwykle mocne słowa w kwestii obrony życia wygłosił patriarcha Cyryl, zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Jego zdaniem straszliwym błędem jest uznanie, że aborcja może dać człowiekowi szczęście.

– Każdy chce zrobić karierę, w takim lub innym stopniu, w takiej lub innej przestrzeni – podkreślał patriarcha Moskwy i Wszechrusi. – I oczywiście, żeby ta kariera skutkowała wzrostem materialnego powodzenia. To zupełnie normalne – dodał. – A teraz zadajmy pytanie: co trzeba zrobić, żeby tę karierę zrobić? Przede wszystkim trzeba zacząć kontrolować samego siebie, nauczyć się samoograniczenia – mówił.

 

Aby pokazać, o co chodzi, patriarcha przywołał przykład swoich znajomych lekarzy, którzy doktoraty i habilitacje pisali w maleńkim mieszkanku, pośród biegających dzieciaczków. Mogli z tego zrezygnować, mogli powiedzieć, że nie mają warunków na doktorat, ale jednak podjęli wyzwanie i zrobili go. – To było samoograniczenie! Ale to ograniczenie doprowadziło do wspaniałem kariery – mówił Cyryi.

 

I tak samo, jego zdaniem, trzeba podchodzić do kwestii rodzenia dzieci. – Powinieneś zdecydować się na samoograniczenie, gdy pojawia się dziecko. Oczywiście oznacza to stratę sił i czasu, duchowej energii. Tak, wynikają z tego ograniczenia komfortu życia. Ale bez tych ograniczeń nie może być mowy o rozwoju człowieka. Dlatego, gdy mówią mi, że aby zachować szczęście trzeba zdecydować się na aborcję, odpowiadam, to straszliwy błąd. Nie będziecie szczęśliwi, jeśli, zabezpieczając sobie jakąkolwiek życiową przestrzeń, zdecydujecie się aby zabić dziecko – mówił patriarcha.

 

Patriarcha podkreślił także, że jest czymś niezmiernie istotnym, by tak przekształcić myślenie społeczne, by każdy uświadomil sobie, że „bez samoograniczenia, bez wysiłku, bez ofiary nie ma ludzkiego życia, a co za tym idzie, nie ma także kariery”. Miłość zawsze rodzi ofiarę, a miłość, ofiara, ograniczenie, szczęście i kariera są ze sobą ściśle związane. – Obrona dziecka w całym tym systemie jest czymś niezmiernie ważnym, co chroni pełnie ludzkiego życia – mówił patriarcha.

Źródło: Interfax.ru

Komentarze

Zobacz także

"Klątwa" ma znamiona BLUŹNIERSTWA! Episkopat MOCNO o kontrowersyjnym spektaklu

Redakcja malydziennik

To jest żywy Kościół. Trzeba go tylko zobaczyć!

Redakcja malydziennik

Pomodliłeś się dziś za księży ze swojej parafii? Teraz możesz to zrobić za pomocą Litanii do Chrystusa, Kapłana i Ofiary

Redakcja malydziennik
Ładuję....