RELIGIA

Nie akceptujesz kapłaństwa kobiet? WYLATUJESZ! Biskup zaprezentował swoje poglądy i diecezjanie nie dali mu żyć

Nowo wybrany biskup Sheffield Kościoła Anglii prezentuje pogląd, że kobiety nie powinny być kapłanami. Spowodowało to jednak ataki ze strony członków jego diecezji. Biskup wycofał się z życia publicznego i prawdopodobnie…

Philip North został nominowany na nowego ordynariusza Sheffield w Prowincji York. Wciąż pełni jednak funkcję biskupa Burnley. Bardzo jednak możliwe, że nowego stanowiska w ogóle nie obejmie – za jego poglądy wylało się na niego wiadro pomyj.

 

"Wysoce osobista natura ataków na mnie, była maksymalnie ciężką do zniesienia. Jeśli, jako chrześcijanie, nie możemy odnosić się do siebie z bezgraniczną miłością, jak możemy się ośmielać próbować zmieniać naród w imię Chrystusa?" – pisał w oświadczeniu bp North. Zostało wydane wobec sprzeciwu diecezjan przeciwko poglądom ordynariusza.

 

Jest on pierwszym biskupem anglikańskim od listopada 2014 roku, który głośno sprzeciwia się kapłaństwu kobiet. Wtedy to Kościół Anglii zezwolił na udzielanie sakry biskupiej kobietom.

 

Wydaje się, że North może zrezygnować z pełnienia prestiżowej funkcji. Obecnie wycofał się z życia publicznego na czas modlitwy i refleksji. Jak zapowiedział arcybiskup Yorku, dr John Sentamu, Kościół wesprze jego wybór i powołanie.

 

Diecezjanie ostrzegli jednak bpa Northa, żeby pozostawił swoje poglądy na boku i protestują przeciwko powołaniu nowego ordynariusza.

 

W Kościele Anglii bp Philip North wspierany jest przez grupę nazywaną Towarzystwem – nie uznają oni kapłaństwa kobiet. 

Źródło: telegraph.co.uk

Komentarze

Zobacz także

TO JEST CHRZEŚCIJAŃSTWO. Dzieci zamordowanego w Wielkanoc mężczyzny do mordercy: … NIESAMOWITE

Redakcja malydziennik

Niezwykła historia literata i dziennikarza Léona Bloy. „Istnieje tylko jeden smutek: nie być świętym!”

Redakcja malydziennik

Ks. Piotr Glas o walce z szatanem: on chciał mnie zabić! Uratował mnie Najświętszy Sakrament

Redakcja malydziennik
Ładuję....