CYWILIZACJA

Nic sobie nie robią z prawa. W chińskich wioskach dzieci poślubiają dzieci

Ona jest w piątym miesiącu ciąży i ma… 13 lat. On jest w tym samym wieku. I właśnie stanęli na ślubnym kobiercu. Choć to nielegalne, w chińskich wioskach śluby między dziećmi nie należą do rzadkości.

W sieci pojawił się film ze ślubnej ceremonii, która odbyła się w Ding’an, w prowincji Hainan i o razu wywołał dyskusję. Skoro zgodnie z chińskim prawem w związek małżeński może wstąpić kobieta, która ma conajmniej 20 lat i mężczyzna conajmniej 22-letni, to jak rozumieć ślub między trzynastolatkami? Czy można go uznać? „To są nadal dzieci. W jaki sposób poradzą sobie z odpowiedzialnością w przyszłości?" – pytali komentatorzy. 

 

Jak informuje Beijing News, uroczystość miała zostać zorganizowana przez najbliższych dzieci, a sami młodzi małżonkowie cieszyli się z powodu tego wydarzenia. 

 

Małżeństwa między dziećmi w Chinach nie należą niestety do rzadkości. Często dzieci te zostawione są przez rodziców, którzy za pracą wyjechali do miasta. Dziećmi opiekują się dziadkowie, którzy niekoniecznie wychowują je w duchu czystości przedmałżeńskiej.

 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Ten kraj nie ugnie się przed totalitarnym dyktatem i będzie chronił najsłabszych

Redakcja malydziennik

Ta kobieta została WCIĄGNIĘTA przez smartfona! Zapatrzyła się w ekran i…

Redakcja malydziennik

W Rosji nie lubią WEGAN. I to bardzo

Ładuję....