POLITYKA

Nekrofilia jest OK? Są już bioetycy, którzy ją moralnie usprawiedliwiają

Kopulowanie ze zmarłymi nie powinno być uważane za niemoralne – uważa południowoafrykański bioetyk Tauriq Moosa. Skoro tak to również moralnie usprawiedliwiony powinien być kanibalizm. Tylko do czego takie myślenie może doprowadzić?

Szacunek dla zmarłych wynika z przekonania, że ​​ludzie mają wyjątkową wartość – pisze Moosa. Skoro jednak coraz więcej osób neguje ludzką wyjątkowość, nic nie staje na przeszkodzie, by moralnie usprawiedliwić także nekrofilię – prowadzi swoją analizę. 

 

Moosa argumentuje, że sprzeciw wobec nekrofilii wynikał z szacunku dla zmarłych. Ale skoro ludzkie zwłoki nie mają wartości, nic nie czują, to przecież kopulując na przykład ze zmarłym ukochanym, w żaden sposób go nie obrażamy. A poza tym, po śmierci bliscy stają się zasadniczo naszą własnością, zatem możemy zrobić z nimi, co chcemy: „Nie ma nic szczególnego w martwym ciele ludzkim” – pisze Moosa.

 

Doprawdy? Jak zauważa Wesley Smith w artykule na portalu LifeNews.com, martwe ciała bliskich osób to nie nic nieznaczące rzeczy. To ikona, wyrażająca prawdę o tym, kim była zmarła osoba. Używanie jej ciała w sposób pozbawiony szacunku oznaczałoby znieważenie jej jako żyjącej istoty. Powiedzenie, że szczątki bliskich zmarłych osób nie mają większego znaczenia niż szczątki wiewiórki – jak to czyni Moosa – jest równoznaczne z przyznaniem, że życie tej osoby nie miało żadnej wartości.

 

Dekonstruowanie granic moralnych, takich jak zakaz nekrofilii, tak jak czyni to przywoływany bioetyk, może prowadzić do wszelkiego rodzaju poniżających i wypaczonych zachowań, zakazanych właśnie dlatego, że społeczeństwo akceptuje wewnętrzną i unikalną wartość ludzkiego życia.

 

Ponadto, jeśli nasi zmarli są po prostu jedynie nieożywioną materią bez żadnego moralnego znaczenia, to dlaczego nie pokazywać ludzkich zwłok jako sztuki – nchoćbyw pornograficznych pozach?

 

Istnieje obawa, że niebawem objawi się jakiś moralista, który i takie wypaczenie usprawiedliwi. Naprawdę tego chcemy?

Źródło: LifeNews.com/MałyDziennik

Komentarze

Zobacz także

Sekretarz Papieża Emeryta ujawnia fakty o REZYGNACJI: "Postanowił, że będzie…" – już w niedzielę obchodzimy jego urodziny

Redakcja malydziennik

Chamskie zachowanie Junkcera w stosunku do Papieża. ZOBACZ!

TAK JEST! ISIS znów przegrywa w Iraku! Czy to początek końca tych barbarzyńców?

Ładuję....