HISTORIA

Nazwali Hansa Franka "polskim masowym mordercą". ZOBACZ, jak się tłumaczą

Oburzenie w polskim internecie wywołał artykuł “Daily Mirror”, w którym niemiecki zbrodniarz Hans Frank został określony mianem “polskiego masowego mordercy”. Odpowiedź brytyjskiego tabloidu może zaskakiwać. 

„Polski masowy morderca Hans Frank jest na liście wraz z Joachimem Von Ribbentropem, ministrem spraw zagranicznych Trzeciej Rzeszy, który został stracony za swój udział w rozpoczęciu II wojny światowej”- tak zaczynał się tekst, który pojawił się przed tygodniem w internetowym wydaniu tabloidu.

Czytaj także: Polak, którego bał się sam Al Capone! Jego gang istnieje do dziś! WIDEO

Wpis spotkał się z natychmiastową reakcją Muzeum Auschwitz, które już nazajutrz apelowało na Twitterze do redakcji: „Daily Mirror, proszę poprawić ten błąd! Wydaje się, że chcieliście napisać „masowy morderca Polaków” pisząc o Hansie Franku”. Wkrótce o sprawie zaczęły informować polskie media, z których część zgodnie określiła artykuł w brytyjskim tabloidzie mianem „skandalicznego”.

Redakcja – najprawdopodobniej po interwencji Muzeum Auschwitz – poprawiła błąd na swojej stronie usuwając przymiotnik „polski” przed nazwiskiem Franka. Niektóre media oraz internauci zwracają jednak uwagę, że zabrakło informacji o tym, że był on Niemcem oraz katem Polaków.

Tłumaczenie tabloidu

Portal cozahistoria.pl napisał do redakcji brytyjskiego tytułu z prośbą o komentarz w tej sprawie. Odpowiedź może tabloidu może zaskakiwać. „Nie mówimy, że był Polakiem. Był Niemcem i odpowiadał za zamordowanie wielu Polaków podczas II wojny światowej?” – odpisał przedstawiciel weekendowego wydania.

Portal cozahistoria.pl wysłał kolejną wiadomość z pytaniem, w jaki sposób sformułowanie to znalazło się na stronie internetowej „DM”, dołączając screen twittu opublikowanego przez Muzeum Auschwitz. Jak dotąd „Daily Mirror” nie udzieliło jednak odpowiedzi na drugiego maila.

Źródło: cozahistoria.pl

Komentarze

Zobacz także

„Bić K***Y i ZŁODZIEI!”. Wybór najciekawszych cytatów Józefa Piłsudskiego

Adam Gaafar

Oto niesamowity cud jaki wydarzył się w czasie II wojny światowej

Redakcja malydziennik

STAŁO SIĘ! Niemcy oskarżają Polaków o… antysemityzm

Adam Gaafar
Ładuję....