POLITYKA

Nawet lewactwo nie chce nagród od Hanny Gronkiewicz-Waltz!

Trudno dopasować się Platformie do nastrojów społecznych – z jednej strony przyjmujemy uchodźców, z drugiej już nie. Podobnie jest z homopropaganda – marsz może iść, ale całkowicie nie wspiera go HGW. Taka postawa władz Warszawy doprowadziła do sytuacji, że nawet zwycięzca Olimpiady Filozoficznej nagrody od Gronkiewicz-Waltz nie chce.

We wtorek w Centrum Nauki Kopernik odbyła się gala wręczenia nagród na laureatów licealnych olimpiad. Jeden z uczniów odmówił jednak przyjęcia nagordy od HGW.

 

Wszystko dlatego, że miasto wg niego jest za mało tolerancyjne. Sebastian Słowiński, uczeń Wielokulturowego Liceum Humanistycznego im. Jacka Kuronia w Warszawie, laureat Olimpiady Filozoficznej argumentował w rozmowie z "Codziennikiem Feministycznym": "Po pierwsze, miasto Stołeczne po raz kolejny odmówiło patronatu Paradzie Równości, w której udział biorą mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Tak samo ważni i tak samo mieszkający w niej, jak inni. Po drugie, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie tylko marginalizuje sprawy osób LGBTQ, ale również ruchy lokatorskie i te, które nie wpisują się w neoliberalną, heteronormatywną wizję tkanki społecznej."

 

Nie da się ukryć, że Platforma manewruje jak może, żeby zyskać przychylność wyborców – ostatnio Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska z ramienia PO, najpierw uczestniczył w paradzie równości, a następnie jechał na audiencję do biskupa. Wcześniej Grzegorz Schetyna mówił, że emigrantów Polska pod rządami PO będzie przyjmowała, a zaraz potem, że nie miał tego na myśli.

 

W takiej sytuacji pozostaje nam tylko liczyć na to, że Platforma jeszcze przez długi czas do władzy nie dojdzie.

Źródło: codziennikfeministyczny.pl/ MałyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Dziś Polska, jutro Węgry, a wkrótce… PLL LOT naprawdę się rozkręca! A pomyśleć, że niedawno Tusk chciał go zamknąć…

Najstraszniejsza broń świata przejdzie do historii? Biskupi zachęcają żeby…

Tusk o przesłuchaniu: Nie mam wątpliwości, że to element politycznej nagonki

Redakcja malydziennik
Ładuję....