CYWILIZACJA

Naukowiec ostrzega: Za sprawą in vitro powstaje pokolenie bezpłodnych i chorych na raka

Umasowienie procedury in vitro prowadzi do powstania pokolenia bezpłodnych mężczyzn, którzy są podatni na raka – ostrzega światowej sławy ekspert od męskiej bezpłodności prof. John Aitken.

Naukowiec nie ma wątpliwości, że coraz popularniejsza procedura zapłodnienia in vitro prowadzi do tego, że w Australii, gdzie on sam pracuje, powstaje pokolenie bezpłodnych dzieci. Bezpłodność, podkreśla naukowiec, jest bardzo często dziedziczona. – jeśli masz syna pochodzącego z tej procedury, to jest możliwe, że on także będzie cierpiał na ten sam problem – podkreśla Aitken. 

 

Aitken przywołał także badania, z których wynika, że dzieci poczęte taką metodą, pochodzące od starszych ojców, są o wiele bardziej narażone na raka. Jego zdaniem badania wykazują też większe nasilenie Zespołu Downa i innych wad genetycznych u dzieci poczętych metodą in vitro.

 

W Australii obecnie co dwudzieste piąte dziecko pochodzi z in vitro, a proceder ten jest coraz częstszy. Aitken ostrzega, że in vitro nie jest rozwiązaniem męskich problem z niepłodnością, a do tego – jego zdaniem – im więcej dzieci bezpłodnych ojców urodzi się w tym pokoleniu, tym większy będzie problem z męską bezpłodnością w kolejnym pokoleniu. Tyle, że wtedy może to być już problem społeczny. 

 

TPT/LifeNews

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Ale, niecodzienne odkrycie w konfesjonale! Zobacz co znalazł ksiądz?

Redakcja malydziennik

NIEZWYKŁE BADANIA NAUKOWE we Wrocławiu! Badają wpływ miłości na … zdrowie kobiet!

Abp Paglia nie wiedział, że kandydat do Akademii Pro Vita jest za aborcją. A do tego on obiecał, że nie będzie o tym wspominał!

Redakcja malydziennik
Ładuję....