CYWILIZACJA

Naukowcy uznali, że modlitwa może zapobiec chorobie lub pomóc szybciej wyzdrowieć

Psychiatra Harold G. Koenig z Uniwersytetu Duke w USA uważa, że badania przeprowadzone przez wiodące szpitale oraz uczelnie, wykazują, że modlitwa może zapobiec chorobie lub pomóc szybciej wyzdrowieć.

Ponad 1500 badań zostało przeprowadzonych w celu wyjaśnienia wpływu modlitwy człowieka na zdrowie. Z badań wynika, że osoby, które więcej się modlą i są bardziej religijne, są także zdrowsze fizycznie i psychicznie. Co najważniejsze, osoby uczestniczące aktywnie w życiu religijnym, np. chodzenie do kościoła, cieszą się dłuższym życiem na ziemi.

 

 

Wiara pomaga również lepiej radzić sobie ze stresem i polepsza codzienne samopoczucie.

 

Według wielu badaczy osoby  religijne  mają lepszy system odpornościowy i lepiej funkcjonuje u nich układ krążenia. Dowodzi tego m.in. nawrócony pisarz oraz badacz Tom Knox.

 

Według wyników badań, opublikowanych w „The American Journal of Public Health”, spośród prawie 2 tysięcy przebadanych mieszkańców Kalifroni w starszym wieku, ci, którzy byli osobami religijnymi, mieli aż 36 proc. niższe szanse na śmierć w tym okresie. Podobne wyniki publikuje też Amerykańskie Stowarzyszenie Nadciśnienia, które ustaliło w 2006 roku, że osoby, które chodzą do kościoła, mają niższe ciśnienie od ateistów.

Źródło: chnnews.pl

Komentarze

Zobacz także

To nie lekarze, a CUDOTWÓRCY! Uratowali życie małemu Benjaminowi, choć ich koledzy zalecali aborcję

Redakcja malydziennik

Bill Gates już nie jest najbogatszym człowiekiem świata! Jego miejsce zajął…

Uważaj! TEN LEK wycofano ze sprzedaży. Może być NIEBEZPIECZNY, sprawdź czy masz go w domu

Redakcja malydziennik
Ładuję....