CYWILIZACJA

Naukowcy uznali, że modlitwa może zapobiec chorobie lub pomóc szybciej wyzdrowieć

Psychiatra Harold G. Koenig z Uniwersytetu Duke w USA uważa, że badania przeprowadzone przez wiodące szpitale oraz uczelnie, wykazują, że modlitwa może zapobiec chorobie lub pomóc szybciej wyzdrowieć.

Ponad 1500 badań zostało przeprowadzonych w celu wyjaśnienia wpływu modlitwy człowieka na zdrowie. Z badań wynika, że osoby, które więcej się modlą i są bardziej religijne, są także zdrowsze fizycznie i psychicznie. Co najważniejsze, osoby uczestniczące aktywnie w życiu religijnym, np. chodzenie do kościoła, cieszą się dłuższym życiem na ziemi.

 

 

Wiara pomaga również lepiej radzić sobie ze stresem i polepsza codzienne samopoczucie.

 

Według wielu badaczy osoby  religijne  mają lepszy system odpornościowy i lepiej funkcjonuje u nich układ krążenia. Dowodzi tego m.in. nawrócony pisarz oraz badacz Tom Knox.

 

Według wyników badań, opublikowanych w „The American Journal of Public Health”, spośród prawie 2 tysięcy przebadanych mieszkańców Kalifroni w starszym wieku, ci, którzy byli osobami religijnymi, mieli aż 36 proc. niższe szanse na śmierć w tym okresie. Podobne wyniki publikuje też Amerykańskie Stowarzyszenie Nadciśnienia, które ustaliło w 2006 roku, że osoby, które chodzą do kościoła, mają niższe ciśnienie od ateistów.

Źródło: chnnews.pl

Komentarze

Zobacz także

Od zawsze byli kumplami, teraz już wiedzą, że są RODZEŃSTWEM. Jak to możliwe?

Redakcja malydziennik

Ta zabawa źle się skończyła. Lepiej uważaj w co grasz, bo ten człowiek trafi do więzienia na… 3,5 roku. Wszystko przez pokemony

Zabił swoje córki. Teraz zabili jego! To już trzecia egzekucja w tym roku w Teksasie

Ładuję....