Tatuaże stały się ostatnio niezwykle modne w Polsce. Okazuje się jednak, że mogą one nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Francuscy i niemieccy naukowcy wykonali specjalistyczne badania, których wyniki dają do myślenia. Zobaczcie sami!

Grupa niemieckich i francuskich badaczy, posługując się specjalistyczną synchrotronową rentgenowską mikroanalizą fluorescencyjną (SR-XRF) odkryła, że zawarte w pigmentach metale ciężkie, tlenki tytanu czy cząsteczki będące pozostałościami składników konserwujących podróżują po naszym organizmie i odkładają się w węzłach chłonnych!

 

Związki te są silnie toksyczne dla organizmu i ich odkładanie może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Jedną z takich konsekwencji może być np. chroniczne zapalenie stawów. Naukowcy szukają także innych chorób, które mogą powodować trujące metale ciężkie pochodzące z tatuaży.

 

Jeśli ktoś zastanawia się nad zrobieniem sobie tatuażu, niech koniecznie rozważy powyższe informacje. Tatuaże to tylko moda, nic więcej. Zdrowie to dar od Boga.

Źródło: geekweek.pl

Komentarze