WYDARZENIA

Naukowcy są pewni! Nasi czworonożni pupile rozumieją wszystko co…

Ile razy rozmawiałeś z pupilem, wyobrażając sobie, że cię rozumie? Naukowcy dowiedli, że pies faktycznie rozpoznaje treść przekazu nie tylko po intonacji głosu, ale jest też w stanie nauczyć się języka swojego pana.

Wszystko dzięki budowie mózgu. Najnowsze badania wykazały, że mechanizmy, odpowiedzialne za rozumienie ludzkiej mowy, u psa i człowieka są bardzo do siebie podobne. – Oznacza to, że funkcja rozumienia mowy nie jest unikalna i przypisana tylko naszemu gatunkowi – mówi neurobiolog i współautor badania Attila Andics z Uniwersytetu Eötvös Loránd w Budapeszcie, w rozmowie z serwisem „Live Science”.

Człowiek, by zrozumieć czyjś werbalny przekaz, analizuje mowę na dwóch poziomach: słów i intonacji. Węgierscy naukowcy chcieli sprawdzić, czy mózg psa pracuje podobnie.

W tym celu badacze przyjrzeli się zachowaniu i mózgom 13 psów. Sprawdzali, jaką aktywność wykazują poszczególne obszary układu nerwowego zwierząt, podczas gdy zwierzęta słuchały wypowiedzi swoich trenerów. Opiekunowie stosowali różne kombinacje sformułowań i intonacji.

Okazało się, że pies, chcąc zrozumieć CZYTAJ DALEJ TUTAJ

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Komentarze

Zobacz także

Polska jest atakowana! To już wojna!

Redakcja malydziennik

Maluch minus, tęsknota i płacz, czyli realne skutki polityki budowania żłobków

Redakcja malydziennik

Co za tragedia! Amerykanin świętował w Barcelonie rocznicę ślubu, zginął z rąk terrorystów

Redakcja malydziennik
Ładuję....