CYWILIZACJA

Naukowcy potwierdzają, że jesteśmy w pierwszej dwudziestce najinteligentniejszych narodów, sprawdź gdzie dokładnie!

Agencja statystyczna na podstawie średnich wyników IQ przygotowała ranking najbardziej inteligentnych narodów. Także Polacy są w nim umieszczeni.

Statistic Brain Institute opublikował ranking 25 narodów z najwyższym średnim poziomem inteligencji. Zestawienie zawiera 25 krajów.

 

Czołówka należy do Azji – Hong Kong, Korea Południowa, Japonia, Tajwan, Singapur – mogą pochwalić się IQ powyżej 103. Dalej jest Europa – Austria, Niemcy, Włochy, Holandia, Szwecja, Szwajcaria, Belgia, Chiny, Nowa Zelandia, Wielka Brytania – są powyżej setki.

 

Na 16 miejscu rankingu, ze średnim poziomem inteligencji znajdują się Polacy, Węgrzy i Hiszpanie. I… cała reszta za nami, gdyż ranking uwzględnia tylko najbardziej inteligentne narody.

 

Poniżej wyniku Polski lokaty notują: Australia, Dania, Francja, Norwegia, Ameryka, Mongolia i Kanada, która zamyka ranking narodów z najwyższym IQ. 

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Jest nominowany do pokojowego Nobla, za jego głowę wyznaczono nagrodę 1.000.000$, a zajmuje się pomocą uchodźców. Ale nie w Europie, tylko…

7 mln ludzi rocznie umiera na własne życzenie. I jeszcze za to płacą

Adam Gaafar

Młoda dziewczyna ZMARŁA, bo przez 5 lat piła TEN popularny NAPÓJ

Redakcja malydziennik
Ładuję....