CYWILIZACJA

Naukowcy potwierdzają SZOKUJĄCE fakty: używanie marihuany zwiększa podatność na psychozę!

Marihuana zwiększa podatność na psychozę. Regularne używanie tego narkotyku zwiększa u młodzieży ryzyko wystąpienia psychozy aż o 159 proc.

Kanadyjski zespół z University of Montreal  przeanalizował dane na temat pięcioletnich obserwacji 4 tys. nastolatków z 31 szkół. 8 proc. z nich w wieku od 13 do 16 lat doświadczyło nawracających objawów przypominających psychozę. Następnie badacze sprawdzili na ile odurzanie się marihuaną, zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia się wśród owych 8 proc. Badacze zarejestrowali, że przejście z okazjonalnego do codziennego lub cotygodniowego używania narkotyku zwiększało ryzyko wystąpienia psychozy o 159 proc.

Prof. Patricia Conrod, jedna z autorek badania uważa, że celem wszystkich strategii antynarkotykowych powinno być zniechęcanie młodzieży do sięgania po marihuanę, ale potrzeba specjalnie ukierunkowanego podejścia, by opóźnić lub zapobiec stosowaniu tego narkotyku przez młodych ludzi zagrożonych psychozą.

 

Badaczka zwraca przy tym uwagę na skuteczność tego rodzaju strategii. Jako przykład podaje opracowany przez nią program angażujący szkołę, który zmniejszył kontakt z marihuaną u uczniów aż o 33 proc. Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia, czy takie podejście zmniejsza ryzyko psychozy – przyznają naukowcy.

Źródło: Serwis Zdrowie

Komentarze

Zobacz także

Maskara piłą mechaniczną? To nic w porównaniu z tym, co ONE mogą wymyślić

Redakcja malydziennik

Co on sobie myśli! Zobacz, jak islamski duchowny grozi Polsce!

Redakcja malydziennik

Dla George'a Sorosa liczy się tylko zabijanie dzieci!

Redakcja malydziennik
Ładuję....