RELIGIA

Nauczanie o Adamie i Ewie jest HOMOFOBICZNE?

Chrześcijański kaznodzieja Gordon Larmour po sześciomiesięcznej batalii zostałuniewinniony. Zarzucano mu „szerzenie stereotypów i uprzedzeń na temat orientacji homoseksualnej”. Zarzut był absurdalny, bo Larmour jedynie cytował Biblię.

17 lipca 2016 roku 19-letni chłopak zapytał o to, co Biblia uczy na temat homoseksualizmu. Larmour w odpowiedzi odwołał się do fragmentu Pisma Świętego, który mówi o stworzeniu Adama i Ewy jako „mężczyzny i niewiasty”. Ta odpowiedź zdenerwowała na tyle dziewiętnastolatka, że między mężczyznami doszło do kłótni. Zaalarmowana policja aresztowała wtedy Larmoura. Po nocy spędzonej w areszcie wyszedł na wolność.

 

Larmour opowiadał, że chłopak był pijany i agresywny, a jego reakcja była nieadekwatna do sytuacji.

 

Przyjaciel dziewiętnastolatka zeznał w sądzie, że Larmour wcale go nie zaatakował, ani nie używał homofobicznych określeń.

 

Chciałem tylko odpowiedzieć na jego pytanie. Mówiłem o Adamie i Ewie, o niebie i piekle. Głoszenie Biblii przecież nie jest przestępstwem” – mówił Larmour.

 

W Wielkiej Brytanii wzrosła liczba chrześcijan oskarżanych o „przestępstwa z nienawiści”. Komentujący wyrok sądu Andrea Williams, prezes Chrześcijańskiego Centrum Prawnego, powiedział, że chrześcijanie nie mogą być zastraszani za to, że dzielą się Dobrą Nowiną o Jezusie”. 

Źródło: lifesitenews.com

Komentarze

Zobacz także

Ten biskup mówi to, czego katolicy boją się powiedzieć: homomałżeństwa to grzech!

Redakcja malydziennik

Był więźniem islamistów z ISIS. Przeszedł przez piekło. Po latach przerywa milczenie!

Adam Gaafar

Ten sam dokument, a na Wschodzie odczytują go zupełnie inaczej. Amoris Laetitia nie musi wcale dzielić

Redakcja malydziennik
Ładuję....