WYDARZENIA

Nasza pomoc DZIAŁA. "Ten program powinien być kontynuowany." SPRAWDŹ, ile pieniędzy wysłano do Syri

Dzięki programowi Rodzina Rodzinie Polacy mogą pomagać syryjskim ofiarom wojny. Ludności tam mieszkającej brakuje środków na podstawowe artykuły. Delegacja Caritas Polska wróciła właśnie z Aleppo.

Akcja została zainicjowana w październiku 2016 roku, a zgłosiło się już przeszło 6 tysięcy darczyńców. Syryjczykom przekazano do tej pory przeszło 1,5 mln złotych. Nie oznacza to jednak końca wsparcia – darczyńcy deklarują swoją pomoc na pół roku. Dzięki temu potrzebujący otrzymują stały dopływ pieniędzy – a nie jednorazową zapomogę. Wsparcie otrzymuje 2 tysiące rodzin.

 

Obok pojedynczych osób, grup przyjaciół i całych rodzin w pomoc zaangażowanych jest 11 biskupów, 516 parafii47 zgromadzeń zakonnych470 księży. Wsparcie dotyczy także zubożałych chrześcijan w Libanie. 

 

„Ten program działa bardzo dobrze i powinien być kontynuowany, dlatego że ta doraźna pomoc, która dzięki przekazywanym funduszom polega na dopłatach do prądu, wody czy żywności, to nie duże sumy, ale utrzymuje to Syryjczyków przy życiu – mówi dyrektor Caritas Polska. – Ludzie wprost mówią, że gdyby nie było naszej pomocy nie wiedzieliby, co mają ze sobą zrobić, bo nie mogliby opłacić prądu, wody ani żywności” – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

 

Przed wojną w Aleppo mieszkało około 150 tysięcy chrześcijan, obecnie jest ich mniej niż 30 tysięcy.

 

Pomagać można dzięki stronie rodzinarodzinie.caritas.pl

Źródło: Caritas/ Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Żydzi są wściekli na ten szwajcarski hotel! Jego kierowniczka rozwiesiła…

Redakcja malydziennik

Zwolennicy aborcji są agresywni! Członkowie Fundacji Pro opowiadają wrażenia z pikiety w Gdańsku

Twoje dziecko waży zbyt dużo? Przede wszystkim nie mów: "masz schudnąć"!

Redakcja malydziennik
Ładuję....