ARCHIWUM

Nastolatka z Zespołem Downa powiedziała TO Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec nie była zadowolona

Nastolatka z Zespołem Downa spytała wprost kanclerz Niemiec o to, dlaczego w jej kraju zabijane są dzieci z Zespołem Downa. Angela Merkel postanowiła nie odpowiadać wprost, tylko kluczyła. Jak zresztą większość polityków, jeśli chodzi o obronę życia.

Natalie Dedreux ma 18 lat i mieszka w Kolonii. Urodziła się z Zespołem Downa. Często występuje jako adwokat osób niepełnosprawnych. Redaguje także pismo dla osób z Zespołem Downa. 

 

W Niemczech aborcja jest dozwolona do 12. tygodnia ciąży. Jednak aborcje mogą być przeprowadzane także po tym czasie, jeśli istnieje zagrożenie dla życia lub zdrowia matki lub dziecko jest chore, na przykład ma Zespół Downa. 

 

W programie telewizyjnym na żywo Dedreux spytała Angelę Merkel, dlaczego dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami mogą być w Niemczech zabijane także przed urodzeniem. 

 

"Dziewięć na dziesięć niemowląt z zespołem Downa w Niemczech nie rodzi się", powiedział Dedreux do Angeli Merkel. „Ja i moi koledzy chcemy wiedzieć, jakie jest pani zdanie na temat późnych aborcji. Dlaczego dzieci z Zespołem Downa są zabijane na krótko przed urodzeniem?” – pytała nastolatka 

 

„One nie chcą być abortowane, one chcą się urodzić” – mówiła. 

 

Merkel zareagowała dość nerwowo na to pytanie. Zamiast jasnej odpowiedzi, kanclerz Niemiec kluczyła. Mówiła że ona sama popiera "prawo kobiet do wyboru”. Jej zdaniem kobiety powinny mieć stworzone takie warunki, by ich zgoda na aborcję była w pełni świadoma. Jednocześnie Merkel opowiedziała się za koniecznością lepszego wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

 

"Każdy ma tak wiele możliwości i każdy może zrobić coś dla społeczeństwa" – powiedziała Merkel.

 

Merkel zapewniała, że ​​jej partia, chrześcijańscy demokraci (CDU), od wielu lat walczy o to, by kobiety przed aborcją miały obowiązkowe konsultacje. Zgodziła się, że  wielu rodziców decyduje się na aborcję dziecka, gdyż ludzie nie zdają sobie sprawy z możliwości wparcia ze strony państwa. 

Źródło: LifeNews.com/MałyDziennik

Komentarze

Zobacz także

W listopadzie Szydło "wyleci" a premierem zostanie… Kaczyński?

Redakcja malydziennik

To po prostu lewacy: żądają wyższych podatków, a potem nawet ich nie płacą

Redakcja malydziennik

Wielka tragedia koło Poznania. Kierowca spłonął w aucie w czasie…

Redakcja malydziennik
Ładuję....