CYWILIZACJA

Nasi amerykańscy przyjaciele także pamiętają o 1 sierpnia. Zobacz, jaki gest uczynili w naszym kierunku

Od kilkunastu lat możemy znów z dumą obchodzić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To, co jest powszechne w Polsce, cały czas jest niecodzienne zagranicą. Amerykanie jednak świetnie to rozumieją.

Dlatego na Twitterze Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie pojawiło niezwykłe zdjęcie. Żołnierz Marines w złożonych rękach trzyma kotwicę Polski Walczącej i w ciszy ją adoruje. "Dziś jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy!" – napisała amerykańska ambasada.

 

Dziś jest 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy! Na zdjęciu Staff Sergeant Leonard @USMC trzyma Znak Polski Walczącej. pic.twitter.com/qzumIZJjT3

— US Embassy Warsaw (@USEmbassyWarsaw) 1 sierpnia 2017

 

Tweet rozpowszechnia się w błyskawicznym tempie. O swojej pamięci zapewniają m. in. żołnierze amerykańscy stacjonujące na Starym Kontynencie. Mały gest, a porusza i cieszy. Cześć i chwała bohaterom!

Źródło: Twitter

Komentarze

Zobacz także

Gonić alimnenciarzy, ale także… Bo dziecko potrzebuje…

To dziecko ma POŁOWĘ serca i czuje się całkiem dobrze. Jack "może nigdy nie chodzić, uśmiechać się, ani pójść do szkoły, ale jako mama obiecuję, że zrobię dla niego wszystko"

Redakcja malydziennik

Szokujące wyznanie na temat NOŻOWNIKA ZE STALOWEJ Woli, wskazujące dlaczego chciał mordować w galerii!

Redakcja malydziennik
Ładuję....