CYWILIZACJA

Narkotykowa apokalipsa. Jeszcze trochę a Europejczycy się zaćpają!

Europol opublikował raport na temat rynku narkotykowego w UE w 2016 r. Wynika z niego, że Europejczycy najczęściej spośród substancji zakazanych sięgają po marihuanę i kokainę.

Eksperci ostrzegają również, że na rynku używek sukcesywnie zwiększa się udział nowych substancji psychoaktywnych, wywołujących znacznie większe zniszczenia w organizmie niż klasyczne narkotyki – pisze "Gazeta Polska Codziennie".

 

Rynek nielegalnych narkotyków w Europie szacowany jest na ok. 24 mld euro. Najpopularniejszą substancją w UE są konopie indyjskie, których sprzedaż generuje 9,3 mld euro zysku rocznie.

 

Ogółem w ub.r. po marihuanę (wytwarzaną z suszu konopi) sięgnęło co najmniej 22 mln dorosłych Europejczyków – ostrzega Europejski Urząd Policji (Europol) w swoim najnowszym raporcie.

 

Z powodu dużej popularności oraz relatywnie niskiej ceny w ostatniej dekadzie znacznie zwiększyła się produkcja konopi indyjskich w Europie, co doprowadziło z kolei do zmniejszenia importu tego narkotyku z Afganistanu i Maroka. W Europie dominującymi producentami marihuany są Albania, Czechy oraz Holandia. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Marihuana (także medyczna) ogłupia…

Redakcja malydziennik

Zamordowali MILIONY ludzi, a teraz ŻYJĄ na KOSZT państwa i dostają RENTY! Ta sytuacja ma miejsce w…

M. A.

Trwa akcja ratunkowa, ale trzęsienie ziemi zebrało śmiertelne żniwo we Włoszech! A miało zaledwie 4 stopnie

Redakcja malydziennik
Ładuję....