WYDARZENIA

Narkotykowa apokalipsa. Jeszcze trochę a Europejczycy się zaćpają!

Europol opublikował raport na temat rynku narkotykowego w UE w 2016 r. Wynika z niego, że Europejczycy najczęściej spośród substancji zakazanych sięgają po marihuanę i kokainę.

Eksperci ostrzegają również, że na rynku używek sukcesywnie zwiększa się udział nowych substancji psychoaktywnych, wywołujących znacznie większe zniszczenia w organizmie niż klasyczne narkotyki – pisze "Gazeta Polska Codziennie".

 

Rynek nielegalnych narkotyków w Europie szacowany jest na ok. 24 mld euro. Najpopularniejszą substancją w UE są konopie indyjskie, których sprzedaż generuje 9,3 mld euro zysku rocznie.

 

Ogółem w ub.r. po marihuanę (wytwarzaną z suszu konopi) sięgnęło co najmniej 22 mln dorosłych Europejczyków – ostrzega Europejski Urząd Policji (Europol) w swoim najnowszym raporcie.

 

Z powodu dużej popularności oraz relatywnie niskiej ceny w ostatniej dekadzie znacznie zwiększyła się produkcja konopi indyjskich w Europie, co doprowadziło z kolei do zmniejszenia importu tego narkotyku z Afganistanu i Maroka. W Europie dominującymi producentami marihuany są Albania, Czechy oraz Holandia. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Przy 37 płciach niewątpliwie może być ekscytująco, szczególnie jeśli trafi się na osobnika Two-Spirit czy Gender Fluid

Redakcja malydziennik

Islam – religia pokoju i miłości bliźniego, która … zabija!

Redakcja malydziennik

"Nie chcemy tych ludzi – tych zwierząt – na naszych ulicach" – poznaj przełomowe informacje ws. gwałtu w Rimini!

Redakcja malydziennik
Ładuję....