RELIGIA

NARESZCIE!!! Wizjonerzy z Fatimy będą kanonizowani! Deo Gratias!

To prawdziwy news. Jak donosi FadodiRoma.it już w czasie wizyty w Fatimie dwójka wizjonerów Franciszek i Hiacynta Marto zostaną wyniesieni na ołtarze.

Papież Franciszek, o czym mają świadczyć nieoficjalne zapowiedzi, ma kanonizować podczas swojej wizyty w Portugalii, na stulecie objawień fatimskich dwójkę wizjonerów, którzy umarli w dzieciństwie. Franciszek i Hiacynta Marto są już beatyfikowani, a podczas tej wizyty mają zostać kanonizowani. 

 

Franciszek i Hiacynta byli rodzeństwem. On, według świadectw jemu współczesnych, był  osobą spokojną i małomówną, głęboko wierzącą i zaangażowaną w modlitwę. Lubił modlić się w samotności, by „wynagrodzić Jezusowi grzechy świata”. Hiacynta podejmowała, szczególnie po objawieniach, praktyki pokutne, by wybawiać kolejne dusze od piekła i nawracać grzeszników. 

 

Po objawieniach oboje ciężko zachorowali i szybko zmarli (co zresztą Matka Boża im zapowiedziała). Przyczyną była epidemia grypy hiszpanki. U Franciszka dołączyło się do tego zapalenie płuc i chłopiec zmarł w rodzinnym domu 4 kwietnia 1919. Hiacynta umierała dłużej (bo o szczególne cierpienie poprosiła ją Maryja). W trakcie choroby rozwinęło się ropne zapalenie opłucnej. Przeszła operację, podczas której usunięto jej dwa żebra. Ze względu na stan jej serca, nie mogła być w pełni znieczulona, ale miała nieznaczne znieczulenie miejscowe za pomocą chloroformu. Swoje cierpienia ofiarowała za nawrócenie grzeszników. Zmarła 20 lutego 1920 w szpitalu w Lizbonie.

 

Rodzeństwo zostało pochowane w Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fátimie. W 2006 obok doczesnych szczątek dzieci spoczęło ciało trzeciej wizjonerki, siostry Łucji dos Santos, którą Maryja prosiła, by poświęciła swoje życie głoszeniu przesłania fatimskiego.

Źródło: Farodiroma.it

Komentarze

Zobacz także

Od 3 grudnia wchodzi zmiana w modlitwie „Ojcze nasz”! Od teraz będzie to…

Redakcja malydziennik

Na tym miłości się nie zbuduje. Papież Franciszek przestrzega przed…

Lewicowy dziennikarz chce wsadzać biskupów za kratki. Uważa, że 3,5 tys. księży…

Adam Gaafar
Ładuję....