POLITYKA

NARESZCIE Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie już wkrótce? Szydło: Jesteśmy to winni wybitnemu Polakowi

Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego wreszcie powinien stanąć w Warszawie – oświadczyła w poniedziałek premier Beata Szydło. "Jesteśmy to winni wybitnej postaci, wybitnemu Polakowi" – podkreśliła szefowa rządu.

"Naszym obowiązkiem jest, aby każdy kto zginął w katastrofie miał swoje miejsce pamięci, aby były tablice, aby były spotkania. Aby 10 kwietnia, to był dzień, w którym pamiętamy, wspominamy, ale też upominamy się o prawdę. I aby wreszcie tutaj w Warszawie stanął pomnik pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego" – oświadczyła premier.

 

"Jesteśmy to winni panu prezydentowi. Jesteśmy to winni wybitnej postaci, wybitnemu Polakowi, który powiedział nam wszystkim – i to pozostawił nam w testamencie – że musimy pamiętać o tym, że państwo zawsze ma stać po stronie słabszych. I państwo musi opiekować się tymi, którzy to państwo tworzą" – powiedziała Szydło.

 

"Musimy się o to upomnieć" – dodała. "Musimy zadbać o to, aby ta pamięć była ciągle żywa" – zaznaczyła szefowa rządu.

 

"Musimy dzisiaj, 10 kwietnia, nie tylko wspominać, ale głośno nawoływać do tego, że upominamy się o 96 ofiar katastrofy smoleńskiej. My, Polacy, na całym świecie. I ten głos stąd, z Warszawy musi płynąć. Przede wszystkim stąd z Warszawy bardzo głośno” – powiedziała premier. "Dzisiaj przede wszystkim wspominajmy i upominajmy się o pamięć, upominajmy się o prawdę" – podkreśliła szefowa rządu.

 

W kancelarii premiera odsłonięto w poniedziałek tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermanna, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

To już szczyt bezczelności. Zobacz, co mówi ten niemiecki historyk na temat Polski

Redakcja malydziennik

Czyszczenie Polski trwa! CBŚP zlikwidowała magazyn narkotyków

Redakcja malydziennik

Macierewicz zapowiada śledztwo ws. Ewy Kopacz: To były świadome działania na szkodę państwa

Redakcja malydziennik
Ładuję....