ARCHIWUM

Należy zmienić myślenie, żeby pomóc Afryce. PRAWDZIWĄ przyczyną emigracji jest…

O problemie migracji w rozmowie z Radiem Watykańskim mówił Francesco Rocca, przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża. Zwrócił uwagę, że jest to kwestia godności ludzkiej.

„Nie przejmujemy się tym, że życie 20 milionów ludzi na kontynencie afrykańskim jest zagrożone, gdyż nie mają dostępu do jedzenia i wody, ale niepokoi nas to, że mogą przyjechać na Zachód” – zwrócił uwagę Rocca. Mówił, że należy dążyć szacunkiem życie, to ono zawsze powinno być w centrum. Dodał, że to wspólnota międzynarodowa powinna zaangażować się w plan inwestycji dla Afryki.

 

„Apelujemy o wielki plan inwestycji dotyczący jedzenia i wody pitnej w wielu z tych krajów. Ale nie tylko to zapewnia godność człowiekowi; trzeba mu także dać nadzieję. Jeśli popatrzymy na kontynent afrykański nie jako na jedną rzeczywistość bez żadnych różnic, ale jako na zespół różnorodnych sytuacji, to zobaczymy, że są pewne kraje, które nie doprowadzają do upokorzenia, bo choć mają trudności ekonomiczne, to posiadają niewielką gospodarkę, która wzrasta. A tam, gdzie młodzież, matki, ojcowie widzą, że istnieje choćby najmniejsza nadzieja, to nikt nie zostawi własnej ziemi, ponieważ czuje się w nią wrośnięty. Jest zakorzenienie w miejscach, gdzie się urodzili, w tym, z czym ich łączą uczucia, we własnych tradycjach. Apelujemy więc do rządów państw zachodnich o wielki plan inwestycyjny: aby wyjść z hipokryzji mówienia o bezpieczeństwie, także dlatego, że kiedy mówi się o godności osoby, to staje się równocześnie wobec problemu bezpieczeństwa” – powiedział przewodniczący Włoskiego Czerwonego Krzyża.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Co homoseksualiści będą robić w Poznaniu? WSZYSTKO za pozwoleniem prezydenta Jaśkowiaka

Redakcja malydziennik

ZOBACZ cuda jakie dzieją się za przyczyną św. Szarbela ! OTO DOWODY!

Redakcja malydziennik

Premier zdymisjonowała szefa BOR. ZA CO?

Redakcja malydziennik
Ładuję....