ARCHIWUM

Najwyższy rangą holenderski duchowny prosi o wyjaśnienia w sprawie „Amoris laetitia”. „To, co jest prawdziwe w miejscu A, nie może być fałszywe w miejscu B”

Papież Franciszek musi wyjaśnić, czy rozwiedzeni i w ponownych związkach katolicy mogą przystępować do Komunii świętej, bowiem ludzie są „zagubieni, a to nie jest dobre” – podkreślił kard. Wim Eijk, metropolita Ultrechtu.

Kardynał zaznaczył, że choć papież nie powiedział niczego, co byłoby sprzeczne z doktryną, to „Amoris laetitia” zasiewa liczne wątpliwości w katolikach.

 

W wywiadzie dla holenderskiej gazety „Trouw” kardynał ubolewał, że różne konferencje episkopatu wydały różne wskazówki dotyczące tego dokumentu i tej kwestii. „To, co jest prawdziwe w miejscu A, nie może być fałszywe w miejscu B” – zaznaczył i dodał, że są kwestiach konieczna jest jasność.

 

Gdy zapytano go, co powinien zrobić papież Franciszek odpowiedział, że „po prostu wprowadzić jasność”, „rozwiać wątpliwości”, posługując się na przykład formą dokumentu. Co powinien zawierać ten dokument? Zdaniem kard. Eijka po prostu „słowa samego Jezusa, że małżeństwo jest jedno i nierozerwalne”.

Źródło: Catholic News Agency/Mały Dziennik

Komentarze

Zobacz także

Świetna akcja Polaka w USA! Wszedł w tłum lewaków krytykujących Trumpa i …

Redakcja malydziennik

JUŻ za kilka dni, genialny film o genialnym świętym! ZOBACZ !

Redakcja malydziennik

„Tysiące ofiar pedofilii w całym kraju”. Ofiary księży-pedofili domagają się działania, a nie tylko modlitwy!

Redakcja malydziennik
Ładuję....