CYWILIZACJA

Najstarsza matka na świecie bez dzieci. "Zupełnie sobie nie dawała rady"

W lutym tego roku media na świecie rozpisywały się o 64-letniej Hiszpance z Buros, która została jedną z najstarszych matek na świecie. Dokładnie 16 lutego na świat przyszły jej zdrowe bliźnięta. Kobieta nie nacieszyła się jednak macierzyństwem. Opieka społeczna odebrała jej dzieci.

– Ich życie jest zagrożone – orzekli pracownicy socjalni, cytowani przez "The Telegraph". Siedmiotygodniowe maluchy odebrali matce i przewieźli do tymczasowego ośrodka opiekuńczego. Jak dowiedzieli się lokalni dziennikarze, wcześniej urzędnicy wyznaczyli warunki, na podstawie których Mauricia Ibanez mogła opiekować się swoimi dziećmi. 64-latka nie dawała sobie rady. Miała zatrudnić profesjonalnego opiekuna dla dzieci i stawiać się w ośrodku na kontrolne wizyty, ale nic takiego się nie wydarzyło.

To już drugi raz, gdy kobiecie odebrano dzieci. Wcześniej do ośrodka trafiła jej pierwsza córka, którą urodziła, mając 58 lat. Urzędnicy sugerowali wtedy, że kobieta nie zajmuje się małą prawidłowo. Dziewczynka miała 3 lata, gdy musiała rozstać się z matką. Krewni zabrali dziecko do Kanady. Ale Mauricia nie zrezygnowała z macierzyństwa. W zeszłym roku wyjechała do Stanów, by poddać się zabiegowi zapłodnienia in vitro i jeszcze raz zajść w ciążę.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

W Niemczech rośnie liczba dzieci żyjących w ubóstwie. Plan kanclerz Merkel z imigrantami w roli głównej nie powiódł się?

Redakcja malydziennik

Wreszcie ktoś się za to bierze: muzułmanom w Szwajcarii postawiono zarzuty za rozpowszechnianie dżihadystycznej propagandy

Redakcja malydziennik

Wielka Brytania przekroczyła kolejną granicę. Dwaj muzułmanie stanęli na ślubnym kobiercu

Ładuję....