POLITYKA

Najpierw Węgrzy, a teraz Irlandczycy pokazują Sorosowi, co o nim myślą!

George Soros lobbuje w Republice Irlandii, ale nawet władze wiedzą, co próbuje zrobić. Dlatego jedna z komisji odbiera pieniądze przeznaczone na…

Open Society Foundation, Fundacja George’a Sorosa, współfinansuje ruch proaborcyjny. Konkretnie chodzi o lobbing dotyczący zmiany zapisu konstytucji o ochronie ludzkiego życia od chwili poczęcia.

 

Irlandzka Komisja ds. Standardów w Służbie Publicznej nakazała zwrot 25 tys. dolarów, które Fundacja Sorosa wysłała na konto jednej z organizacji proaborcyjnych. Wsparcie dla takich ruchów nie jest jednak jednostkowe. Pieniądze otrzymały także dwa inne środowiska starające się zalegalizować aborcję – są to Irlandzkie Stowarzyszenie na rzecz Planowania Rodziny i o tamtejszą komórkę Amnesty International.

 

Te dwie organizacje nie chcą jednak zwrócić pieniędzy – twierdzą, że prowadzą jedynie działalność o charakterze charytatywnym i edukacyjnym. Według nich nie mają nic wspólnego z polityką, ale prawami człowieka. Wygląda na to, że łatwo nie zrezygnuję ze wsparcia Sorosa.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

To tam komunistyczna swołocz rozstrzeliwała bohaterów – eksperci odnaleźli ścianę śmierci

Niemcom kompletnie odbiło. W ministerstwie środowiska posiłki wyłącznie…

Redakcja malydziennik

Niebywały cynizm byłego szefa Amber Gold: nie jestem nic winien Polakom

Redakcja malydziennik
Ładuję....