CYWILIZACJA

Najgroźniejszy polski gangster wychodzi na wolność po 20 latach. Jest się czego bać?

Po 20 latach odsiadki na wolność wychodzi szef śląskiej mafii – Janusz T. pseudonim „Krakowiak”. To najgroźniejszy polski gangster lat 90. Na koncie miał aż 14 wyroków skazujących. 

Decyzję o zwolnieniu „Krakowiaka” z aresztu wydał Sąd Okręgowy w Katowicach. W latach 1991-1999 kierowana przez niego grupa przestępcza dopuszczała się brutalnych rozbojów, zabójstw, handlu bronią i narkotykami.

Czytaj także: POLAK, którego bał się sam AL CAPONE! Jego gang istnieje do DZIŚ! [WIDEO]

Kierujący grupą Janusz T. urodził się i wychowywał w krakowskiej Nowej Hucie, a w późniejszych latach pracował w Będzinie jako taksówkarz. W ręce policji wpadł podczas obławy przeprowadzonej 18 stycznia 1999 r. W międzyczasie do ponownego rozpatrzenia skierowano sprawę zabójstwa szefa białoruskiej mafii, do którego doszło w 1997 r. „Krakowiak” był podejrzewany o zlecenie tego zamachu, za co skazano go nieprawomocnym wyrokiem na 25 lat.

Sprawa Janusza T. została ponownie przeanalizowana na wniosek jego obrońcy. Ze względu na tzw. „łączenie wyroków” sąd uznał, że za wszystkie 14 wyroków, jakie zapadły w wobec bossa śląskiej mafii., powinien on spędzić w wiezieniu 15 lat. Ponieważ w tym czasie przebywał w zakładzie karnym już 20 lat, wydano decyzję o natychmiastowym zwolnieniu gangstera.

Decyzja nie jest prawomocna – prokuraturze przysługuje prawo złożenia zażalenia. Czy na wolności gangster wróci do przestępczego fachu?

Janusz T. przekonuje, że zamierza prowadzić teraz uczciwe życie. Mówi, że będzie pracował w ochronie kantoru w Krakowie i chce poświęcić czas piątce swoich wnuków.

Komentarze

Zobacz także

Czterech informatyków przy stole. Kim są dziś?

Adam Gaafar

Kościół jasno o użyciu broni chemicznej: to LUDOBÓJSTWO

Redakcja malydziennik

To on zamordował prezydenta Gdańska. Kim jest?

Redakcja malydziennik
Ładuję....