POLITYKA

Najbardziej wpływowy człowiek na świecie? Tak, to znów ON

Prezydent Rosji Władimir Putin czwarty rok z rzędu otwiera ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie, sporządzony przez amerykański magazyn "Forbes". Na opublikowanej w środę tegorocznej liście Putin wyprzedza Donalda Trumpa i Angelę Merkel.

"Od ojczystej Rosji do Syrii poprzez wybory w USA rosyjski przywódca wciąż osiąga swe cele" – komentuje amerykańska edycja "Forbesa".

 

Nowo wybrany Donald Trump, który pod koniec stycznia zastąpi w Białym Domu prezydenta Baracka Obamę, "wydaje się odporny na skandale, ma poparcie obu izb Kongresu, a jego fortuna liczona jest w miliardach dolarów" – napisał "Forbes".

 

Niemiecka kanclerz Angela Merkel, która jest u władzy 11 lat i zamierza ubiegać się po raz czwarty o fotel kanclerza, znalazła się na trzecim miejscu w rankingu. Jest pierwszą kobietą w tej klasyfikacji magazynu i jedną z zaledwie trzech w pierwszej dwudziestce – pisze AFP. Pozostałe dwie to: na szóstym miejscu Janet Yellen, szefowa banku centralnego USA (Fed), i premier Wielkiej Brytanii Theresa May na miejscu 13.

 

Czwarte miejsce w rankingu zajął przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, a piątkę zamyka papież Franciszek.

 

W ubiegłym roku w pierwszej trójce najbardziej – wg "Forbesa" – wpływowych ludzi na świecie, którą otwierał Putin, Angela Merkel zajmowała drugie miejsce, a na trzecim był prezydent USA Barack Obama. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Ale jazda! Wyrzucili JEZUSA z modlitwy. Większego absurdu chyba nikt nie wymyślił!

Redakcja malydziennik

Papież wzywa do oczyszczenia! Zobacz z czego!

Redakcja malydziennik

UWAGA! Komorowski przemówił i zaatakował rząd polski!

Redakcja malydziennik
Ładuję....