CYWILIZACJA

Najbardziej dramatyczne 30 sekund w ich życiu… I stał się cud

Śmiertelnie postrzelonej ciężarnej kobiety nie udało się uratować. Lekarze zawalczyli o życie dziecka. I udało się.

Dramatyczne wydarzenia na ulicach miasteczka Visalia w stanie Kalifornia. Ciężarna kobieta podróżowała samochodem wraz z m.in. 11-miesięcznym dzieckiem. Ich samochód został ostrzelany. Kobieta została postrzelona w głowę, kierowca, Andrew Aguirre – w nogę.

 

Mężczyzna nie czekając na karetkę przewiózł kobietę w zaawansowanej ciąży do szpitala. W Kaweah Delta Medical Centre okazało się, że Oviedo, będąca wówczas w 35 tygodniu ciąży, nie wykazuje żadnych oznak życia. Wtedy rozpoczęła się walka o życie jej syna.

 

Lekarze Kaweah Delta Medical Centre, przyznają, że mieli około 30 sekund, by wykonać cesarskie cięcie, gdy u kobiety nie wykryto pulsu. Chirurg Renee DeNolf, przyznaje, że było to kilka intensywnych sekund.

– Wyjąłem skalpel, mój asystent krzyknął „krój”, to zacząłem kroić – opowiada DeNolf. 

Gdy udało się wydobyć dziecko, ledwo się poruszało i nie oddychało. Dopiero kilka sekund później zaczęło dawać znaki życia.

– To było coś heroicznego. To było coś, o czym myśleliśmy, że kiedyś może się wydarzyć – opowiadał lekarz pogotowia ratunkowego, Greggory Shubert.

Dziecko jest w dobrym stanie. Detektywi badający sprawę strzelaniny twierdzą, że samochód prawdopodobnie został ostrzelany celowo, choć nie wiadomo, które z pasażerów było celem.

Źródło: TVP INFO

Komentarze

Zobacz także

„Mój mąż odszedł do mężczyzny, potem zabrał nasze dzieci”. Dramatyczne wyznanie porzuconej kobiety

Redakcja malydziennik

Mały Dziennik zgadza się z feministkami: Golizna w reklamie rani kobiety

Redakcja malydziennik

Tak trzeba walczyć z terroryzmem. "Jesteście przykładem dla świata"

Redakcja malydziennik
Ładuję....