CYWILIZACJA

Nadopiekuńcza mamuśka tak zatroskała się o syna, że wysyłała pieniądze Państwu Islamskiemu

Nathalie Haddadi została oskarżona o "finansowanie terroryzmu". Wysyłała pieniądze synowi, kiedy działał w strukturze Państwa Islamskiego. Teraz trafi do więzienia.

Kobieta została skazana na dwa lata więzienia, jednak jej adwokat już złożył odwołanie. Uznał, że wyrok paryskiego sądu jest "niesprawiedliwy i bezzasadny". Haddadi przesyłała synowi pieniądze, gdy ten walczył (a później zginął) w bojówkach Daesh.

 

Sąd uznał, że kobieta nie musi być natychmiast aresztowana, jednak ustalił, że skazana była świadoma swoich czynów. W 2016 roku Belabbas Boungi poprosił matkę o przelew pieniędzy, gdyż został napadnięty w Kuala Lumpur. Wtedy właśnie wysłano mu przeszło 2.000€. W czasie, gdy przebywał w więzieniu w Strasburgu 2015 roku miał się zradykalizować, a matka próbowała wyrwać go ze środowiska.

 

W tym samym roku Haddadi otrzymała telefon, w którym usłyszała, że jej syn nie żyje, "umarł jako męczennik" – miała usłyszeć. Kobieta odpiera jednak zarzuty twierdząc, że nie wiedziała, że przyłączył się do Państwa Islamskiego.

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Muzułmanie dalej szturmują Polską granicę! Wszystko przez Merkel!

Redakcja malydziennik

To będzie EPICKI serial! Mamy informacje na temat adaptacji uniwersum Tolkiena na potrzeby TV!

Redakcja malydziennik

To wcale nie jest rysunek w Paint'cie, ale RZECZYWISTA trasa przelotu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....