CYWILIZACJA

Na upały WODA NIE WYSTARCZY. Potrzebny jeszcze jeden składnik

woda

Nadeszło lato, a wraz z nim straszliwe upały. Wszyscy chowają się w cień, smarują kremami z filtrem i szukają sposobu na ochłodę. Jednak oprócz zewnętrznej ochrony przed słońcem, warto pomyśleć o tej wewnętrznej.

Podczas upałów mnóstwo ludzi zapomina o odpowiednim nawodnieniu. Właśnie odwodnienie jest jednym z najczęstszych powodów zaburzeń w organizmie i zasłabnięć latem. Dochodzi do niego, gdy organizm traci więcej płynów niż pobiera.

Sama woda może więc nie wystarczyć, dlatego warto pić dużo soków warzywnych. Szczególnie sok pomidorowy, gdyż dostarcza potas, który najszybciej tracimy z organizmu. Człowiek potrzebuje dziennie, szczególnie w wielkie upały, 2l-3l wody dziennie. Dzieje się tak, ponieważ naturalną reakcją organizmu jest zwiększenie działania gruczołów potowych i wydalanie przez skórę płynów, aby się ochłodzić.

 

CZYTAJ TAKŻE: SZOK! Wepchnął STARUSZKA pod METRO. Zapłaci za to surową karę (WIDEO)

 

Jakie są objawy odwodnienia? Ból głowy, rozdrażnienie, brak koncentracji, suche oczy, sucha skóra. Dobrym sposobem na nawodnienie, także przyjaznym dla ekologii, jest kupienie butelek z filtrem, dzięki czemu w każdej chwili można uzupełnić zapas wody i nie trzeba się przejmować jej kupowaniem.

Komentarze

Zobacz także

Chory chłopiec zgubił ulubione klocki. Zaskakująca reakcja ludzi!

Redakcja malydziennik

Wielka ewakuacja w Niemczech. A wszystko przez…

Trybunał nie ufa diabolicznym lekarzom i nakazuje utrzymywać Charliego Gardę pod respiratorem

Redakcja malydziennik
Ładuję....