CYWILIZACJA

Na takie rozwiązanie czekają mamy nieuleczanie chorych dzieci. Bo one też chcą rodzić „po ludzku”

Pierwsza w Polsce, wydzielona sala porodowa dla kobiet, które wiedzą, że ich dzieci urodzą się nieuleczalnie chore, powstanie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – informuje RMF FM. W przyszłym tygodniu ruszy remont sal. Pierwsze pacjentki pojawią się prawdopodobnie po wakacjach.

Od trzech lat w szpitalu funkcjonuje program opieki hospicyjnej. W tym czasie specjaliści zajmowali się blisko 50 parami, które zdecydowały się na urodzenie dziecka pomimo ciężkiej wady, która została wykryta w czasie ciąży. Z tych doświadczeń wynika, że rodzice spodziewający się ciężko chorego, umierającego dziecka mają inne potrzeby niż pary, które przychodzą do szczęśliwego porodu.

 

Okazało się, że w szpitalu jest miejsce, w którym można zrobić dodatkową porodówkę. Personel we współpracy z dyrekcją postanowił to wykorzystać. 

 

Takie miejsce się pojawiło chociażby po to, żeby tym rodzicom zapewnić więcej czasu, więcej intymności, wyłączyć to miejsce z bloku porodowego, jego dźwięków, jego radości, po to, żeby zapewnić taką możliwość, żeby nie tylko rodzice mogli się z dzieckiem pożegnać, ale również dziadkowie czy rodzeństwo. W warunkach normalnego bloku porodowego nie jest to niemożliwe, ale jednak bardzo trudne – mówi położna Joanna Krzeszowiak, koordynatorka opieki hospicjum perinatalnego. 

 

Rodzice decydujący się na poród chorego dziecka poza wyodrębnionym miejscem otrzymają także wsparcie lekarzy, nie tylko ginekologów, ale także psychologów. 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Niesamowita wizja Alana Amesa: Polska ma istotne zadanie w przemianie świata! ZOBACZ JAKIE!

Redakcja malydziennik

Ten człowiek zginął w zamachu w Barcelonie: "został potrącony i zabity przez wstrętnego terrorystę". Został zamordowany na oczach rodziny

Redakcja malydziennik

HIT ŻYWIENIOWY 2017. Pokonaj nowotwór oraz inne choroby! Czas na dietę z moringą!

Redakcja malydziennik
Ładuję....