ARCHIWUM

Na świecie wciąż łamane są prawa podstawowe. Papież ostro potępia… TEGO nie przeczytasz w MAINSTREAMOWYCH MEDIACH!

Podstawowe prawa człowieka są nadal łamane – przypomniał papież w przemówieniu do korpusu dyplomatycznego. O co chodzi? O to, że na świecie wciąż zabija się dzieci.

– Po siedemdziesięciu latach z żalem stwierdzamy, że wciąż łamane są prawa podstawowe. Przede wszystkim prawo do życia, wolności i nienaruszalności każdej osoby ludzkiej. Nasze prawa naruszają nie tylko wojny, czy przemoc. W naszych czasach pojawiają się formy bardziej subtelne: myślę przede wszystkim o niewinnych dzieciach, odrzuconych jeszcze zanim się urodzą; czasem niechcianych, tylko dlatego, że są chore, czy zdeformowane, albo z powodu egoizmu dorosłych – mówił papież.

Papież wezwał także do obrony rodziny. – Prawo do utworzenia rodziny jako „naturalnej i podstawowej komórki społeczeństwa, uprawnionej do ochrony ze strony społeczeństwa i państwa” (15), jest rzeczywiście uznane w Deklaracji z 1948 roku. Niestety, wiadomo, że zwłaszcza na Zachodzie rodzina jest uważana za instytucję przestarzałą. Zamiast stabilności projektu definitywnego preferowane są dzisiaj więzi przelotne. Ale nie ma mocnego oparcia dom zbudowany na piasku relacji kruchej i niestałej. Trzeba raczej skały, na której można zakotwiczyć solidne fundamenty. A skałą jest właśnie ta komunia miłości, wierna i nierozerwalna, który łączy mężczyznę i kobietę, komunia, która ma surowe i proste piękno, charakter święty oraz nienaruszalną i naturalną funkcję w porządku społecznym. Dlatego uważam, że pilnie trzeba podjąć prawdziwą politykę wspierającą rodzinę, od której ponadto zależy przyszłość i rozwój państw. Bez niej nie można budować społeczeństw zdolnych do sprostania wyzwaniom przyszłości. Brak zainteresowania rodzinami niesie ze sobą kolejną dramatyczną konsekwencję – która jest szczególnie obecna w niektórych regionach – jaką jest spadek liczby urodzeń. Przeżywamy prawdziwą zimę demograficzną! Jest ona znakiem społeczeństw, które z trudem zmagają się z wyzwaniami teraźniejszości, a tym samym coraz bardziej obawiają się przyszłości, dochodząc w końcu do zamknięcia się w sobie – dodał papież.

 

Ciekawe, czy te dwa elementy przesłania papieskiego zostaną podane przez liberalne media? A może w tej sprawie nabiorą one wody w usta.

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale odjazd! Prezydent Prezydenta dał przemowę odnośnie PRZYJMOWANIA imigrantów! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Rewolucja w Coca-Coli i Red Bul. DOWIEDZ SIĘ CO SZYKUJĄ!

Redakcja malydziennik

Każde pokolenie ma swoje Westerplatte, swój komunizm i nazizm! „Czuwajcie więc”

Redakcja malydziennik
Ładuję....