POLITYKA

Na Litwie ruszają specjalne kursy dla parlamentarzystów pt. Jak nie ulec wpływom … wroga! Kiedy w Polsce?

Litewski Państwowy Departament Bezpieczeństwa zorganizuje szkolenia dla litewskich parlamentarzystów. Posłowie dowiedzą się o możliwych zagrożeniach ze strony służb wywiadowczych wrogich państw i tego, jak nie ulec ich wpływom.

 

Przewodniczący litewskiego Sejmu Viktoras Pranckietis w środowym wywiadzie dla rozgłośni Żiniu Radijas powiedział, że „podczas szkoleń zostanie przedstawiona podstawowa informacja z zakresu możliwych zagrożeń ze strony wrogich służb”.

 

Pranckietis przypomniał, że po październikowych wyborach parlamentarnych, w których zwyciężył Litewski Związek Chłopów i Zielonych, 60 proc. posłów to nowicjusze. Jak wskazuje, „oni mogą nie orientować się” w kwestiach zagrożenia bezpieczeństwa państwa, a także w sprawach wywiadu. „Posłowie muszą wiedzieć, co stanowi zagrożenie” – uważa Pranckietis.

 

Przed kilkoma tygodniami na Litwie została uruchomiona też specjalna linia telefoniczna, na którą może zadzwonić każdy, kto poznał bądź zauważył osoby potencjalnie zamieszane w szpiegostwo na rzecz wrogiego państwa.

 

W litewskich mediach ukazały się przygotowane przez Państwowy Departament Bezpieczeństwa spoty informacyjne, prezentujące metody działania szpiegów i sposoby ich rozpoznawania.

 

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

KODomici krzyczą: "Ręce precz od grobów!”… Kaczyński odpowiada: „Polska zwycięży wbrew swoim zdrajcom"

Redakcja malydziennik

SZOKUJĄCY ARTYKUŁ amerykańskiego dziennikarza! „Wolna POLSKA została…”

Adam Gaafar

BRAWO!!! Julia Wyszyńska imitująca seks oralny z figurą Jana Pawła II wyrzucona z TVP. I tak trzymać nie odpuszczać!

Redakcja malydziennik
Ładuję....