ARCHIWUM

Na Litwie ruszają specjalne kursy dla parlamentarzystów pt. Jak nie ulec wpływom … wroga! Kiedy w Polsce?

Litewski Państwowy Departament Bezpieczeństwa zorganizuje szkolenia dla litewskich parlamentarzystów. Posłowie dowiedzą się o możliwych zagrożeniach ze strony służb wywiadowczych wrogich państw i tego, jak nie ulec ich wpływom.

 

Przewodniczący litewskiego Sejmu Viktoras Pranckietis w środowym wywiadzie dla rozgłośni Żiniu Radijas powiedział, że „podczas szkoleń zostanie przedstawiona podstawowa informacja z zakresu możliwych zagrożeń ze strony wrogich służb”.

 

Pranckietis przypomniał, że po październikowych wyborach parlamentarnych, w których zwyciężył Litewski Związek Chłopów i Zielonych, 60 proc. posłów to nowicjusze. Jak wskazuje, „oni mogą nie orientować się” w kwestiach zagrożenia bezpieczeństwa państwa, a także w sprawach wywiadu. „Posłowie muszą wiedzieć, co stanowi zagrożenie” – uważa Pranckietis.

 

Przed kilkoma tygodniami na Litwie została uruchomiona też specjalna linia telefoniczna, na którą może zadzwonić każdy, kto poznał bądź zauważył osoby potencjalnie zamieszane w szpiegostwo na rzecz wrogiego państwa.

 

W litewskich mediach ukazały się przygotowane przez Państwowy Departament Bezpieczeństwa spoty informacyjne, prezentujące metody działania szpiegów i sposoby ich rozpoznawania.

 

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

 

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Walka z ISIS przybiera na SILE! Były znicze, marsze, kredki, teraz Europa chce uderzyć w nich…

Redakcja malydziennik

Córka o Fidelu Castro. Ona wie, co mówi!

Redakcja malydziennik

Dokąd zmierzasz, polityko? Była żona posła chce ustawą nauczyć parlamentarzystów moralności

Redakcja malydziennik
Ładuję....