RELIGIA

„Myślę, że trzeba pomóc Ojcu świętemu zrozumieć niepokój katolików”. Arcybiskup mocno o tym, że Kościół nie może zaprzeczać słowom Jezusa

Franciszek nie może zaprzeczać nauczaniu św. Jana Pawła II o małżeństwie – podkreśla arcybiskup Charles Chaput w rozmowie z portalem Cruxnow.com. Hierarcha zaznacza jednak, że Papież powinien odpowiedzieć na „Dubia”.

Arcybiskup zaznaczył, że nauczanie Jezusa zakazujące cudzołóstwa nie może zostać zmienione. – To znaczy, że nie możemy zaprzeczać słowom Jezusa – mówił arcybiskup. I dodawał, że nie jest także możliwe, by to, co było prawdziwe dwadzieścia lat temu nagle zaczęło być nieprawdziwe. 

 

– Oficjalne nauczanie Papież Franciszka nie może być sprzeczne z nauczaniem św. Jana Pawła II – wyjaśniał arcybiskup Chaput. A to oznacza, że „Amoris laetitia” musi być interpretowane w duchu i świetle słów samego Jezusa, nauczania poprzednich papieży, a także Magisterium Kościoła. Wszystko to razem sprawia, że nie można wyczytywać z „Amoris laetitia” zgody na przystępowanie do Komunii świętej przez pary, które żyją w cudzołóstwie.

 

Nie ma też wątpliwości, że – podkreśla arcybiskup – dobrze by się stało, gdyby papież odpowiedział na „Dubia” czterech kardynałów. Jego zdaniem wielu katolików jest obecnie mocno skonfudowanych i zaniepokojonych. – Myślę, że ważne jest, by pomóc Ojcu Świętemu zrozumieć to, ale też pomóc ludziom zrozumieć Ojca Świętego i robiąc to pomagać w wyjściu z owego zamieszania – mówił arcybiskup Chaput. 

 

Źródło: CatholicHerald.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Katolicka kaplica zamieni się w synagogę, żeby…

Papież spotkał się z cyrkowcami i pracownikami lunaparków!

Redakcja malydziennik

Spadek liczby wiernych? Religijność wyboru, a nie tradycji i ogólnokościelny proces za tego pontyfikatu!

Redakcja malydziennik
Ładuję....