POLITYKA

"Myślę, że to śmieszne (…). Nie wierzę w to". Trump krótko o…

Amerykański prezydent elekt Donald Trump w niedzielnym wywiadzie dla telewizji Fox News za śmieszne uznał doniesienia dziennika "Washington Post", że zdaniem CIA Rosja interweniowała w tegoroczne wybory prezydenckie w USA, by pomóc mu je wygrać.

"Myślę, że to śmieszne (…). Nie wierzę w to" – powiedział Trump, pytany o doniesienia "Washington Post".

 

"Oni nie wiedzą, czy to Rosja, czy Chiny, czy ktoś inny" – dodał, mówiąc o osobach, które miały dostarczyć demaskatorskiemu portalowi WikiLeaks tysiące maili wykradzionych przez hakerów z serwera Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej i innych, łącznie z szefem sztabu Hillary Clinton.

 

W piątek wieczorem dziennik "Washington Post" poinformował o tajnej analizie CIA, według której celem rosyjskiej interwencji było zwycięstwo Trumpa w wyborach 8 listopada, a nie tylko podważenie zaufania do amerykańskiego systemu wyborczego. Mowa jest tam o osobach "dobrze znanych środowisku wywiadowczemu", które brały udział w operacji "zwiększenia szans wyborczych Trumpa i zaszkodzenia Clinton". "W ocenie społeczności wywiadowczej celem Rosji było faworyzowanie jednego kandydata, by pomóc Trumpowi w zwycięstwie" – powiedział cytowany przez "WP" wysoki urzędnik wywiadu podczas briefingu z amerykańskimi senatorami.

 

W krótkim oświadczeniu opublikowanym już w piątek wieczorem zespół Trumpa ds. przejmowania władzy odrzucił te oskarżenia. "Ci sami ludzie mówili, że Saddam Husajn miał broń masowego rażenia. Wybory dawno się zakończyły jednym z największych zwycięstw, jeśli chodzi o głosy elektorskie w historii. Czas, by iść do przodu i +uczynić Amerykę znowu wielką+" – napisano w oświadczeniu, przytaczając hasło z kampanii Trumpa.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Policja ujawnia: To miała być marihuana z TURBODOŁADOWANIEM!

Redakcja malydziennik

Premier Czech OSTRZEGA Polskę przed chorymi zakusami Niemiec!

Redakcja malydziennik

Lech Wałęsa atakuje braci Kaczyńskich: "zamiast pracować wyszukiwali w dokumentacji pokomunistycznej Haków, w tym na mnie"

Redakcja malydziennik
Ładuję....