ARCHIWUM

"Myślę, że to śmieszne (…). Nie wierzę w to". Trump krótko o…

Amerykański prezydent elekt Donald Trump w niedzielnym wywiadzie dla telewizji Fox News za śmieszne uznał doniesienia dziennika "Washington Post", że zdaniem CIA Rosja interweniowała w tegoroczne wybory prezydenckie w USA, by pomóc mu je wygrać.

"Myślę, że to śmieszne (…). Nie wierzę w to" – powiedział Trump, pytany o doniesienia "Washington Post".

 

"Oni nie wiedzą, czy to Rosja, czy Chiny, czy ktoś inny" – dodał, mówiąc o osobach, które miały dostarczyć demaskatorskiemu portalowi WikiLeaks tysiące maili wykradzionych przez hakerów z serwera Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej i innych, łącznie z szefem sztabu Hillary Clinton.

 

W piątek wieczorem dziennik "Washington Post" poinformował o tajnej analizie CIA, według której celem rosyjskiej interwencji było zwycięstwo Trumpa w wyborach 8 listopada, a nie tylko podważenie zaufania do amerykańskiego systemu wyborczego. Mowa jest tam o osobach "dobrze znanych środowisku wywiadowczemu", które brały udział w operacji "zwiększenia szans wyborczych Trumpa i zaszkodzenia Clinton". "W ocenie społeczności wywiadowczej celem Rosji było faworyzowanie jednego kandydata, by pomóc Trumpowi w zwycięstwie" – powiedział cytowany przez "WP" wysoki urzędnik wywiadu podczas briefingu z amerykańskimi senatorami.

 

W krótkim oświadczeniu opublikowanym już w piątek wieczorem zespół Trumpa ds. przejmowania władzy odrzucił te oskarżenia. "Ci sami ludzie mówili, że Saddam Husajn miał broń masowego rażenia. Wybory dawno się zakończyły jednym z największych zwycięstw, jeśli chodzi o głosy elektorskie w historii. Czas, by iść do przodu i +uczynić Amerykę znowu wielką+" – napisano w oświadczeniu, przytaczając hasło z kampanii Trumpa.

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski chętnie oddałby TO miasto Niemcom. "Tam są same niemieckie groby. Milion niemieckich grobów"

Redakcja malydziennik

Zatrzymali przemytnika na lotnisku Chopina! Zarekwirowano rekordową ilość narkotyków

Redakcja malydziennik

Kijowski kłamał. Żył jak pączek w maśle z pieniędzy KOD-u

Redakcja malydziennik
Ładuję....