CYWILIZACJA

Myślała, że podnosi bursztyn z piasku. Gdy włożyła go do kieszeni, jej kurtka zaczęła płonąć!

Kobieta spacerując po plaży, podniosła kawałek bursztynu i włożyła go do kieszeni. Po chwili jej kurtka zaczęła płonąć. Okazało się, że rzekomy kawałek bursztynu to groźna substancja chemiczna.

Na plaży przy rzece Elbe w Hamburgu miał miejsce niecodzienny wypadek. Kobieta spacerując wzdłuż rzeki znalazła kamyk, który wyglądał jak bursztyn, podniosła go z mokrego piasku i włożyła go do kieszeni swojej kurtki, którą położyła na ławce.

Po chwili jednak jej kurtka zajęła się płomieniami. Okazało się, że rzekomy „bursztyn” to tak naprawdę fosfor biały. Substancja, która po wyschnięciu, wchodzi w gwałtowną reakcję z powietrzem i zaczyna płonąć. 41-letniej kobiecie nic się nie stało tylko dlatego, że kurtkę, po włożeniu do niej fosforu białego, odłożyła na ławkę.

 

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, która przestrzegła innych spacerowiczów przed wybieraniem z piasku kamyków podobnych do bursztynu, ponieważ grudek  trującego fosforu białego może być więcej na plaży przy rzece.

W czasie II wojny światowej Alianci zrzucali na Hamburg bomby wypełnione fosforem białym. Po zakończeniu II wojny światowej w Bałtyku zostało około 65 tysięcy ton fosforu białego w beczkach – były one zrzucane z okrętów. Fosfor biały należy do silnie trujących substancji, które wywołują poparzenia nieulegające zabliźnieniu. Bardzo często – szczególnie na plażach w Niemczech dochodzi do poparzeń fosforem białym ze względu na to, że wiele alianckich bomb fosforowych było zrzucanych na miasta.

Źródło: polishexpress.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Konkurs na żenadę roku rozstrzygnięty! Hieny cmentarne to przy tym pikuś

Redakcja malydziennik

Ksiądz pędzi jak szalony! Takiej jazdy na składaku jeszcze nie widziałeś… DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH!

Redakcja malydziennik

Jeżeli jesteś świadkiem przemocy domowej – reaguj! "Jesteśmy im bardzo wdzięczni za tę odwagę i gotowość do ujawniania"

Redakcja malydziennik
Ładuję....