POLITYKA

My też stawiamy mur dla uchodźców. Administracyjny…

Szykuje się rewolucja na granicy – ustaliła "Rzeczpospolita". Wnioski o azyl składane przez cudzoziemców na granicy mają byś rozpatrywane w trybie ekspresowym, bez wpuszczania do Polski.

Koniec z wyłudzaniem wjazdów na terytorium RP przez cudzoziemców, głównie Czeczenów. Starający się o status uchodźcy lub ochronę międzynarodową, jeśli nie dostanie takiego statusu, nie wjedzie do Polski – jak ustaliła "Rzeczpospolita", to jeden z pomysłów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na uszczelnienie granic.

 

Według informacji gazety zmiany będą dla cudzoziemców kolosalne i dotkną wszystkich chcących wjechać na terytorium RP. Celem jest ograniczenie patologii narastającej od kilku lat.

 

Obecnie cudzoziemcy składają na polskiej granicy wniosek o status uchodźcy i po wjechaniu do Polski, nie czekając na jego rozpatrzenie przez Urząd ds. Cudzoziemców, często znikają. Ruszają do Europy Zachodniej, głównie do Niemiec. Zgodnie z konwencją dublińską odpowiedzialne za rozpatrzenie wniosku o azyl obcokrajowca jest to państwo UE, którego granicę jako pierwszą przekroczył. Kraje Unii nie radzą sobie jednak z odsyłaniem "nie swoich" uchodźców. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Szkoci chcą przyjmować Polaków. "Jesteśmy szczęśliwi, będąc domem dla wielu Polaków"

Kancelaria Sejmu jasno apeluje: Do środy do godz. 12.00 posłowie PO mają opuścić salę plenarną. Inaczej…

Redakcja malydziennik

MOCNE przemówienie Macierewicza do Polaków! Nie było w dziejach cywilizacji zachodniej wydarzenia porównywalnego z Powstaniem Warszawskim

Redakcja malydziennik
Ładuję....