POLITYKA

My też stawiamy mur dla uchodźców. Administracyjny…

Szykuje się rewolucja na granicy – ustaliła "Rzeczpospolita". Wnioski o azyl składane przez cudzoziemców na granicy mają byś rozpatrywane w trybie ekspresowym, bez wpuszczania do Polski.

Koniec z wyłudzaniem wjazdów na terytorium RP przez cudzoziemców, głównie Czeczenów. Starający się o status uchodźcy lub ochronę międzynarodową, jeśli nie dostanie takiego statusu, nie wjedzie do Polski – jak ustaliła "Rzeczpospolita", to jeden z pomysłów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na uszczelnienie granic.

 

Według informacji gazety zmiany będą dla cudzoziemców kolosalne i dotkną wszystkich chcących wjechać na terytorium RP. Celem jest ograniczenie patologii narastającej od kilku lat.

 

Obecnie cudzoziemcy składają na polskiej granicy wniosek o status uchodźcy i po wjechaniu do Polski, nie czekając na jego rozpatrzenie przez Urząd ds. Cudzoziemców, często znikają. Ruszają do Europy Zachodniej, głównie do Niemiec. Zgodnie z konwencją dublińską odpowiedzialne za rozpatrzenie wniosku o azyl obcokrajowca jest to państwo UE, którego granicę jako pierwszą przekroczył. Kraje Unii nie radzą sobie jednak z odsyłaniem "nie swoich" uchodźców. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Piękne pożegnanie zgotował Kraków kard. Dziwiszowi. Sekretarz Jana Pawła II służył archidiecezji 11 lat

Redakcja malydziennik

Niezła kasa! Jan Rokita otrzyma OGROMNE odszkodowanie za…

Redakcja malydziennik

Beata Szydło konkretnie: Nie możemy ulegać naciskom ulicy i zagranicy

Ładuję....