ARCHIWUM

My też mamy nadzieję, że prowokacja w kościele nie ujdzie feministce na sucho!

Jest akt oskarżenia wobec Anny Zet Zawadzkiej, w sprawie popełnienia przestępstwa w związku z incydentem w kościele świętej Anny. 3 kwietnia 2016 roku w trakcie odczytywania listu Episkopatu o "pełnej ochronie życia" kilkanaście osób, głównie kobiet, opuściło ostentacyjnie kościół.

Jak przekonywały feministki, ostentacyjne wyjście z kościoła było protestem przeciwko słowom biskupa o konieczności ochrony życia. Wychodząc panie, a wsród nich Anna Zawadzka, krzyczały: "skandal", "tego nie da się słuchać". 

Od tego czasu do warszawskich prokuratur napływały zawiadomienia, które dotyczą artykułu 195. Kodeksu Karnego. Jest w nim mowa o tym, że osoba przeszkadzająca w publicznym wykonywaniu aktu religijnego podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Jedno wpłynęło od posła Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty. – Wszystkie zawiadomienia zostaną połączone do wspólnego postępowania na razie sprawdzającego. W jego toku zapadnie decyzja czy wszcząć w tej sprawie śledztwo – powiedział w kwietniu Michał Dziekański rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

W lutym tego roku prokuratura przesłała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Annie Zet Zawadzkiej. Poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze poseł Stanisław Pięta, publikując pismo prokurator Agnieszki Bortkiewicz z Prokuratury Rejonowej WarszawaŚródmieście-Północ.

 

Jak mówi w rozmowie z Gazetą Stołeczną Anna Zet Zawadzka, nie żałuje tego, co zrobiła, ale też nie przyznaje się do zarzucanego jej czynu. Dodaje również, że "nie może doczekać się rozprawy". – Mam nadzieję, że to, co jest w konstytucji zapisane, jako rozdział państwa od Kościoła, będzie miało finał w sądzie. Jest mi przykro, że Kościół nie rozprawia się z pedofilią i chce ingerować w politykę prorodzinną, wpływając na decyzje kobiet dotyczące ich własnej rozrodczości – mówi oskarżona

 

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Zbawienie bez krzyża jest iluzją. To najwyżej pomysł szatana

Redakcja malydziennik

"Wiem, że mierzycie wysoko" – dowiedz się, o co w kwietniu szczególnie modli się Franciszek! [WIDEO]

Redakcja malydziennik

Brytyjski wymiar sprawiedliwości sięgnął dna! Zwyrodnialec, który zamordował Polaka, został skazany na 3 lata!

Redakcja malydziennik
Ładuję....