CYWILIZACJA

Muzułmańscy bojówkarze "są SZCZEGÓLNIE BRUTALNI". Chrześcijanie muszę uciekać ze swoich domostw. Prześladowcy jednak mają ich listę…

Trwa exodus chrześcijan z Synaju. Masowo uciekają na drugi brzeg Kanału Sueskiego. Islamiści od tygodni próbują ich zabić.

"Tym razem są oni szczególnie brutalni" – mówi o ekstremistach bp Antonios Aziz Mina z Koptyjskiego Kościoła Katolickiego.

 

„Nie mogę wam opowiedzieć o tym, co robią, bo jest to naprawdę bestialskie. Człowiek się tak nie zachowuje. Jest to okrucieństwo ludzi, którzy nie mają serca. A przy tym dokładnie wszystko dokumentują, robią sobie zdjęcia, by się tym chlubić. Naprawdę nie potrafię zrozumieć, co jest w sercu tych ludzi. Mamy nadzieję, że szybko się to skończy."

 

Miejscowy biskup jasno diagnozuje też sytuację: "Chrześcijanie to znoszą, ale wiedzą, że choć to ich się zabija, to akcja ta nie jest wymierzona tylko w nich, lecz w cały Egipt. Islamiści chcą zniszczyć cały kraj, chcą odstraszyć turystów, bo turystyka to jedna z głównych gałęzi gospodarki. Chrześcijanie to w tym wypadku środek, by zdestabilizować Egipt”.

 

Działanie bojówkarzy polega na systematycznym terrorze: mordują i zastraszają wyznawców Chrystusa. Drzwi chrześcijan zamazane są pogróżkami. Wg bp Miny to, że mieszkańcy Synaju pozostaje w Egipcie dobrze świadczy na przyszłość: "Chrześcijanie mają nadzieję, że rząd sobie poradzi z terrorystami i niebawem będą mogli wrócić do swych domów".

 

Miejmy nadzieję, że świadczy to o słabości Państwa Islamskiego, któremu chodzi tylko o rozgłos na świecie. Niemniej stawka jest duża – bojownicy chcą zdestabilizować Egipt, dodał metropolita. 

 

 

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Chciał zrobić prawdziwą masakrę, a sąd skazał go na śmiesznie małą karę. Z takimi wyrokami nie pozbędziemy się terrorystów z Europy

Redakcja malydziennik

Żona nie mogła urodzić dziecka, więc… urodził je mąż! HORROR trwa!

MASAKRA! RAPORT NIK ostrzega o brudnych rękach lekarzy i pielęgniarek w polskich szpitalach!

Ładuję....