ARCHIWUM

Muzułmanin stanie na czele niemieckich służb specjalnych. [WIDEO]

Urodzony w Stambule Turek będzie zastępcą szefa Federalnego Biura ds. Ochrony Konstytucji w Niemczech. Tak zdecydowała kanclerz Angela Merkel.

46-letni Sinan Selen będzie pierwszym muzułmaninem, który zajmie jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych funkcji w niemieckich służbach specjalnych.

– Wybierając Selen, wydaje się, że Merkel stara się osiągnąć kilka celów. Po pierwsze, wydaje się, że stara się ocalić swój trzęsący się rząd przez uspokojenie SPD, która domagała się , by krajowa agencja wywiadowcza zaczęła monitorować partię AfD, i która wzywała więcej osób o „pochodzeniu migracyjnym” na stanowiskach kierowniczych w agencjach federalnych – pisze portal gatestoneinstitute.org.

Dodaje, że nominacja jest symbolicznym posunięciem poprzez które niemieckie władze chcią dotrzeć do niemieckiej społeczności tureckiej, która od dawna narzekała na „zinstytucjonalizowany rasizm” w niemieckim aparacie bezpieczeństwa. – W końcu, powołując etnicznego Turka, Merkel wydaje się próbować ułagodzić tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, który wielokrotnie naciskał, by zahamowała anty-tureckie elementy kurdyjskie w Niemczech – podkreśla gatestoneinstitute.org.

Selen jest absolwentem wydziału prawa na uniwersytecie w Kolonii. W Federalnym Biurze Policji Kryminalnej w Niemczech pracuje od 2000 r. W 2006 r. został mianowany zastępcą szefa jednostki ds. przestępczości transgranicznej w policji federalnej. Od 2011 r. jest szefem jednostki antyterrorystycznej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Źródło: gatestoneinstitute.org.

Komentarze

Zobacz także

Lewactwo robi cyrki z kościoła i dziwi się, że księża na to nie pozwalają. Chciał odprawić Mszę za…

Redakcja malydziennik

Z dużą pewnością samolot rozbił się w powietrzu! Badacze nie mają wątpliwości

Redakcja malydziennik

PILNE! DOKONANO REKONSTRUKCJI RZĄDU PiS! Kim są nowi ministrowie?

Adam Gaafar
Ładuję....