CYWILIZACJA

Muzułmanie zamordowali kolejnych 20 osób. To nie było zwykłe zabójstwo. Pakistańczycy dokonali…

Opiekun lokalnej świątyni sufickiej na północnym wschodzie Pakistanu zamordował wraz ze wspólnikami 20 wiernych – poinformowała w niedzielę policja. Służby oceniają, że doszło tam do mordu o charakterze rytualnym.

Przedstawiciel policji Mohammad Bilal powiedział, że napastnicy zostali zatrzymani. Do morderstwa doszło w wiosce niedaleko miasta Sargodha w prowincji Pendżab. Poza stróżem do aresztu trafiło czterech jego wspólników. Wierni zginęli od ciosów zadanych nożami i pałkami.

 

Bilal dodał, że do szpitali trafiły cztery osoby, jednak ich stan jest krytyczny.

 

Przedstawiciel lokalnej administracji rządowej Liaquat Ali Chatta powiedział, że główny sprawca to Abdul Waheed, emerytowany pracownik rządowy. Zdaniem Chatta’y aresztowany wydaje się "niestabilny psychicznie". Dodał, że w przeszłości mężczyzna "bił i torturował" wiernych przez co miał doprowadzić ich do "oczyszczenia". Waheed przyznał się do zbrodni.

 

Minister ds. prawnych prowincji Pendżab Rana Sanaullah dodał, że wstępne śledztwo wykazało, iż Waheed miał grono wyznawców, którzy wielokrotnie przychodzili do świątyni sufickiej, gdzie byli poddawani torturom w celu religijnego oczyszczenia.

 

Świątynia, której był opiekunem, została wybudowana dwa lata temu. Wcześniej znajdował się tam grób przywódcy religijnego Alego Mohamamda Gujjara. Według policji morderstwa popełniono w budynku przylegającym do miejsca kultu.

 

Sufizm jest mistycznym nurtem w islamie, który cieszy się w Pakistanie dość dużą popularnością. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

AKTUALIZACJA: czy to będzie pierwszy dzień APOKALIPSY? Jeszcze nie ma południa, a już zaatakowano w kolejnym miejscu!

Redakcja malydziennik

Kolejna dramatyczna śmierć duchownego! Ilu jeszcze musi zginąć, żeby świat to zauważył?

Redakcja malydziennik

Ekspert bez litości o ISIS – to zjawisko globalne, które działa jak MacDonald! "Udział w ISIS jest jak franczyza sieci restauracji"

Redakcja malydziennik
Ładuję....