RELIGIA

MUZUŁMANIE UNIEMOŻLIWIAJĄ odprawienie Mszy Świętej. W Kirgistanie służby specjalne blokują możliwość sprawowania eucharystii

W niedzielę 2 lipca, w Kirgistanie, proboszcz zamiast odprawić eucharystię musiał zamknąć Kościół i oznajmić parafianom, że nie może sprawować Mszy Świętej do odwołania.

Ks. Aleksander Kahn jest ciągany przez służby specjalne na przesłuchania oraz nękany kontrolami, które robi tajna policja w parafii i kaplicach filialnych.

Według oficerów Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, że parafia nie została zarejestrowana i dlatego nie pozwalają katolikom odprawiać nabożeństw i modlić się. Jednocześnie prawo nie wymaga do sprawowania Mszy św. oficjalnej rejestracji wspólnoty.

Obecne rygorystyczne prawo wyznaniowe powstało w celu neutralizowania wpływów muzułmańskich fundamentalistów. Okazuje się jednak, że muzułmanie ignorują to prawo i nie spotykają ich żadne konsekwencje. Natomiast Kościół katolicki cierpi z powodu rygorystycznego prawa. W liczącym 6 mln mieszkańców Kirgistanie, gdzie większość ludności stanowią muzułmanie, działa zaledwie kilka katolickich parafii. Pracuje tu 5 jezuitów ze Słowenii, Polski i Kazachstanu oraz 5 franciszkanek ze Słowacji.

Źródło: wiara.pl

Komentarze

Zobacz także

Papież zaapelował, by chrześcijanin nie … chwalił się. Bo to nie ładnie!

Redakcja malydziennik

III wojna światowa jeszcze przed świętami?

Redakcja malydziennik

To bardzo WAŻNA modlitwa! Tej potężnej litanii do Najświętszej Maryi Panny obawiali się najwyżsi kapłani!

Ładuję....