RELIGIA

Muzułmanie się nawrócą? Zaczęli doceniać papieża Franciszka!

Działalność islamskich terrorystów w Egipcie zagraża nie tylko chrześcijanom, ale także egipskim władzom, wojsku i policji. Wielu tamtejszych muzułmanów zaczęło doceniać Papieża Franciszka jako człowieka pokoju od czasu jego kwietniowej podróży do tego kraju – powiedział Radiu Watykańskiemu patriarcha katolickich Koptów Ibrahim Izaak Sidrak.

„Państwo stara się zrobić jak najwięcej, co jest w stanie, ale jedynie zwiększanie bezpieczeństwa nie na wiele się przydaje, bo nawet wojsko i policja zagrożeni są przez terrorystów. Codziennie zabijają oni jakichś żołnierzy. Liczba terrorystów w Egipcie wzrasta, bo po zwycięstwach nad tzw. Państwem Islamskim są oni wypierani z Iraku i Syrii.

 

Dżihadyści przechodzą na Synaj i dalej w głąb Egiptu. Nadal  widzimy wielkie znaczenie wizyty Papieża Franciszka w naszym kraju. Od dawna odczuwamy jego bliskość. Jego odwiedziny, mimo wszelkich trudności, dodały odwagi także egipskim muzułmanom, którzy zobaczyli w sposób dotykalny bliskość tego Papieża, człowieka pokoju” – mówił patriarcha Sidrak.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Mocne NIE Kościoła wobec legalizacji Marihuany

Redakcja malydziennik

SZOK! MASOŃSKA liturgia w KATEDRZE!

Redakcja malydziennik

Papież nie może obudzić się rano i stwierdzić, że to co było cudzołóstwem od dziś nim nie jest”. Kapłan ostro o „Amoris laetitia”

Redakcja malydziennik
Ładuję....