POLITYKA

Muzułmanie już straszą Trumpem!

Zwycięstwo kandydata Republikanów Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA może stworzyć nowe napięcia między Stanami Zjednoczonymi a światem islamskim – poinformował w środę przedstawiciel Indonezyjskiej Rady Ulemów.

Trump, który kiedyś zaproponował wprowadzenie zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów, zszokował świat – jak pisze Reuters – pokonawszy w wyścigu prezydenckim uznawaną za faworytkę Hillary Clinton i kończąc osiem lat rządów Demokratów w USA.

 

Trump wygłaszał "negatywne, cyniczne" komentarze na temat muzułmanów w przeszłości – powiedział dziennikarzom w Dżakarcie Din Sjamsuddin, starszy rangą przedstawiciel Indonezyjskiej Rady Ulemów, najwyższego w tym kraju ciała muzułmańskich teologów i prawników.

 

"Zapomniał, że wielu Amerykanów jest imigrantami" – dodał.

 

Po atakach terrorystycznych w Europie i w San Bernardino w Kalifornii w ub.r. Donald Trump zapowiedział, że jako prezydent wprowadzi czasowy zakaz wjazdu muzułmanów do USA. Poparł stosowanie tortur wobec podejrzanych o terroryzm.

 

Indonezja ma największą na świecie populację muzułmańską. W liczącej 258 milionów ludzi Indonezji islam wyznaje ponad 87 proc. mieszkańców.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Sąd odrzucił dekret prezydenta USA. Trump odpowiada: DO ZOBACZENIA… STAWKĄ JEST…

Redakcja malydziennik

Jacek Rostowski wiedział, co kryło się pod Amber Gold! Wszystkiego dowiedział się z Google'a

Czym była piłka nożna w czasach PRL? Nie uwierzysz …

Redakcja malydziennik
Ładuję....