POLITYKA

Muzułmanie już straszą Trumpem!

Zwycięstwo kandydata Republikanów Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA może stworzyć nowe napięcia między Stanami Zjednoczonymi a światem islamskim – poinformował w środę przedstawiciel Indonezyjskiej Rady Ulemów.

Trump, który kiedyś zaproponował wprowadzenie zakazu wjazdu do USA dla muzułmanów, zszokował świat – jak pisze Reuters – pokonawszy w wyścigu prezydenckim uznawaną za faworytkę Hillary Clinton i kończąc osiem lat rządów Demokratów w USA.

 

Trump wygłaszał "negatywne, cyniczne" komentarze na temat muzułmanów w przeszłości – powiedział dziennikarzom w Dżakarcie Din Sjamsuddin, starszy rangą przedstawiciel Indonezyjskiej Rady Ulemów, najwyższego w tym kraju ciała muzułmańskich teologów i prawników.

 

"Zapomniał, że wielu Amerykanów jest imigrantami" – dodał.

 

Po atakach terrorystycznych w Europie i w San Bernardino w Kalifornii w ub.r. Donald Trump zapowiedział, że jako prezydent wprowadzi czasowy zakaz wjazdu muzułmanów do USA. Poparł stosowanie tortur wobec podejrzanych o terroryzm.

 

Indonezja ma największą na świecie populację muzułmańską. W liczącej 258 milionów ludzi Indonezji islam wyznaje ponad 87 proc. mieszkańców.

 

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Kiedy to robimy, działa w nas DIABEŁ! A wielu zdarza się to bardzo czesto

Redakcja malydziennik

Życie jest cudem, czyli "doświadczyłam Bożej interwencji"

Redakcja malydziennik

Warszawa przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. To oni stoją za KRADZIEŻĄ NA DZIADKA

Redakcja malydziennik
Ładuję....