RELIGIA

"Muzułmanie i chrześcijanie nie należą do tej samej kategorii", czyli obok kościoła stoi meczet, który będzie nosił imię Maryi

Nie jest to jednak nowy budynek. Zmieni jednak nazwę i od teraz poświęcony będzie Maryi. Nie jest to jednak tożsame z katolickim wezwaniem parafii – ten meczet nosił imię inicjatora jego budowy – Szejka Zajida.

Kościół katolicki w Emiratach Arabskich nie został poinformowany o tym, że biały meczet w Abu Zabi zostanie poświęcony Maryi, Matce Jezusa – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Paul Hinder, zwierzchnik katolików w Arabii Południowej. On sam dowiedział się o tym z mediów, choć świątynia ta położona jest tuż obok jego katedry. Bp Hinder wyraził nadzieję, że ta bliskość meczetu Maryi i katedry św. Józefa nie będzie powodować zamieszania.

 

„Ten meczet znajduje się niespełna 20 m od mojego biura. Muezin, który 5 razy dziennie wzywa do modlitwy, nieustannie przypomina mi o bliskości islamu. Fakt, że książę spadkobierca nadał nowe imię swemu meczetowi wydaje się być ważnym gestem. Dotychczas nosił on jego własne imię, teraz będzie nosił imię Kobiety mającej o wiele ważniejszą rolę jako Matka Jezusa. Oczywiście dla nas Jezus to Syn Boży, co stanowi zasadniczą różnicę. Jednakże wydaje mi się, że mamy tu do czynienia z gestem, który ma pokazać, że jesteśmy spokrewnieni, nawet jeśli muzułmanie i chrześcijanie nie należą do tej samej kategorii” – powiedział bp Hinder.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Był więźniem islamistów z ISIS. Przeszedł przez piekło. Po latach przerywa milczenie!

Adam Gaafar

Każdy wierzący jest wielki

Redakcja malydziennik

PŁACZĄCA KRWAWYMI ŁZAMI Matka Boża w objawieniach na Malcie OSTRZEGA: Ciężkie chmury zbierają się nad Europą

Redakcja malydziennik
Ładuję....