WYDARZENIA

Muzułmanie czy sekta? Policja poszukuje Polki zaginionej w Wielkiej Brytanii. „Mogli zrobić jej pranie mózgu”

Brytyjska policja prowadzi postępowanie w sprawie zaginięcia Renaty Antczak, prawniczki z Polski. Kobieta ma 49-lat i jest żoną Syryjczyka. Śledczy zatrzymali dwóch podejrzanych.

Jednym z nich jest… mąż zaginionej. Majid Mustafa, w związku małżeńskim z Renatą Antczak od 1995 roku, jest Syryjczykiem. Mieszkali w Polsce, a następnie wyjechali na Wyspy. Mają dwie córki.

 

Oprócz 47-letniego męża policja zatrzymała drugiego mężczyznę, dwa lata młodszego od niego. Renata Antczak po raz ostatni była widziana w Hull trzy tygodnie temu.

 

Majid Mustafa tuż przed zatrzymaniem rozmawiał z "The Sun" – zarzekał się tam, że nie ma nic wspólnego z zaginięciem żony. Jego celem jest tylko odnalezienie małżonki. W wywiadzie dodał, że współpracuje z funkcjonariuszami. Przyznał także, że kobieta chciała rozwodu i miała zamiar zabrać dzieci.

 

Syryjczyk jednak ujawnił, że kobieta miała wrócić do Polski i przyłączyć się do sekty. "Myślę, że zrobili jej pranie mózgu, krok po kroku" – powiedział. Według niego świadczy o tym kawałek papieru z opisanym rytuałem, zostawiony przez kobietę. Zdradził też, że kobieta interesowała się energoterapią. Policja na razie nie ma jednak dowodów na to, aby potwierdzić wersję Syryjczyka.

Źródło: wprost.pl

Komentarze

Zobacz także

"Operacja bez chirurga", czyli jak się zabija małżeństwo i krzywdzi dzieci

Redakcja malydziennik

Zamiast zdjęcia USG dziecka jego modele 3D

Redakcja malydziennik

Polscy naukowcy wycisną miliony z … polskiego rzepaku!

Redakcja malydziennik
Ładuję....