POLITYKA

Muzułmanie chcą ZAJĄĆ Europę! Mają wyznaczony precyzyjny plan – a wszystko pod płaszczykiem dyskryminacji

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał w piątek Turków mieszkających w europejskich krajach, by mieli dużo dzieci i w ten sposób dali "najlepszą odpowiedź" na dyskryminację, której – jego zdaniem – są ofiarami.

"Posyłajcie swoje dzieci do najlepszych szkół, zapewnijcie swoim rodzinom najlepsze miejsca do życia, jeździjcie najlepszymi samochodami, mieszkajcie w najlepszych domach i miejcie po pięcioro dzieci zamiast tylko trojga" – powiedział prezydent w przemówieniu wygłoszonym w mieście Eskisehir w północno-zachodniej Turcji.

 

"To najlepsza odpowiedź na nieuprzejmość i wrogość, której doświadczacie" – dodał.

 

W ostatnich dniach Erdogan wielokrotnie mówił o dyskryminacji, jakiej doświadczają Turcy – i szerzej, muzułmanie – mieszkający na emigracji w krajach europejskich. Zaostrzył ton zwłaszcza na skutek kryzysu dyplomatycznego, jaki wybuchł na linii Turcja-Holandia wokół zakazania przez holenderskie władze udziału przedstawicieli rządu w Ankarze w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji. W tym zaplanowanym na 16 kwietnia plebiscycie ma zapaść decyzja o zmianie ustroju Turcji z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki.

 

Społeczność turecka w Europie liczy kilka milionów osób, z czego ok. 2,5 mln ma prawo do głosowania w tureckich wyborach.

 

Erdogan sam jest ojcem czwórki dzieci. W ub. roku wystosował apel do Turczynek, by rodziły po co najmniej troje dzieci, co spotkało się z krytyczną reakcją obrońców praw kobiet. (PAP)

Źródło: kot/ mc/

Komentarze

Zobacz także

Ręce precz od naszych BRATANKÓW! KE dobiera się do Węgrów za…

Redakcja malydziennik

Główne założenia programu 500 plus pozostają bez zmian, ale… ZOBACZ, kto może stracić pieniądze na dzieci

Redakcja malydziennik

SENSACJA! Nieoczekiwany zwrot Ryszarda Petru! „Wracam do…”

Adam Gaafar
Ładuję....