POLITYKA

Muzułmanie chcą ZAJĄĆ Europę! Mają wyznaczony precyzyjny plan – a wszystko pod płaszczykiem dyskryminacji

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan wezwał w piątek Turków mieszkających w europejskich krajach, by mieli dużo dzieci i w ten sposób dali "najlepszą odpowiedź" na dyskryminację, której – jego zdaniem – są ofiarami.

"Posyłajcie swoje dzieci do najlepszych szkół, zapewnijcie swoim rodzinom najlepsze miejsca do życia, jeździjcie najlepszymi samochodami, mieszkajcie w najlepszych domach i miejcie po pięcioro dzieci zamiast tylko trojga" – powiedział prezydent w przemówieniu wygłoszonym w mieście Eskisehir w północno-zachodniej Turcji.

 

"To najlepsza odpowiedź na nieuprzejmość i wrogość, której doświadczacie" – dodał.

 

W ostatnich dniach Erdogan wielokrotnie mówił o dyskryminacji, jakiej doświadczają Turcy – i szerzej, muzułmanie – mieszkający na emigracji w krajach europejskich. Zaostrzył ton zwłaszcza na skutek kryzysu dyplomatycznego, jaki wybuchł na linii Turcja-Holandia wokół zakazania przez holenderskie władze udziału przedstawicieli rządu w Ankarze w wiecach w Holandii w ramach kampanii przed referendum konstytucyjnym w Turcji. W tym zaplanowanym na 16 kwietnia plebiscycie ma zapaść decyzja o zmianie ustroju Turcji z parlamentarno-gabinetowego na prezydencki.

 

Społeczność turecka w Europie liczy kilka milionów osób, z czego ok. 2,5 mln ma prawo do głosowania w tureckich wyborach.

 

Erdogan sam jest ojcem czwórki dzieci. W ub. roku wystosował apel do Turczynek, by rodziły po co najmniej troje dzieci, co spotkało się z krytyczną reakcją obrońców praw kobiet. (PAP)

Źródło: kot/ mc/

Komentarze

Zobacz także

Wałęsa jest jak … Putin!

Redakcja malydziennik

„500+ przechodzi do historii"

Redakcja malydziennik

Zróbmy zrzutkę na kalkulator dla Ryszarda Petru! Może przestanie się kompromitować

Ładuję....